شما اینجا هستید
سیاسی » کشف بیش از ۱۱۴ کیلوگرم مواد مخدر در مرزهای خراسان رضوی

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی گفت: مرزبانان هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک تایباد موفق به کشف ۱۱۴ کیلو و ۶۰۰ گرم مواد مخدر از نوع هروئین فشرده شدند.

سردار ماشاالله جان‌نثار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: مرزبانان مستقر در پست کنترل و مراقبت مرزی ۱۷ شهریور هنگ مرزی تایباد طی بازرسی‌های انجام شده از یک دستگاه خودروی ترانزیت این مقدار مواد افیونی را کشف کردند.

وی با اشاره به توقیف خودرو افزود: در این رابطه راننده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

جان‌نثار بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک تن و ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در مرزهای این استان کشف شد که ۹۵ درصد آن را مواد مخدر صنعتی تشکیل می‌دهد.

وی در ادامه به کشف بیش از ۷ هزار لیتر سوخت قاچاق طی یک هفته گذشته در مرز دوغارون اشاره کرد و گفت: مرزبانان هنگ مرزی تایباد با انجام ایست و بازرسی‌های مستمر توانستند از خروج هفت هزار و ۲۱۵ لیتر سوخت قاچاق از کشور جلوگیری کنند.

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی تصریح کرد: در این ارتباط چند خودروی ترانزیت توقیف شد و چند نفر متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش بیش از ۲ میلیارد ریال در مرزهای مشترک ایران و افغانستان کشف و ضبط شده است.

جان‌نثار همچنین از کشف مقادیری کالای قاچاق طی این بازه زمانی در پست کنترل و مراقبت مرزی ۱۷ شهریور خبر داد و افزود: کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را ۲۸۱ میلیون و ۶۳۰ هزار ریال اعلام کردند.

وی گفت: اقلام قاچاق کشف شده شامل برنج، روغن، شیرخشک، مرغ و… است که در این ارتباط چندین متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

استان خراسان رضوی ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که  ۹۰ کیلومتر آن در شهرستان تایباد واقع است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری