شما اینجا هستید
آخرین اخبار » دولت تکلیف کنوکارپوس را مشخص کند

دکتر امیر حیات مقدم تحلیلگر سیاسی گفت:

هنوز مشخص نشده که کنوکارپوس خوب است و یا مضر و هر روز یک خبر کاملا متناقض به گوش ما میرسد.چرا موسسات تحقیقاتی و پژوهشی تحقیق کامل و جامع انجام نمیدهند و یا اگر تحقیق صورت گرفته چرا نتیجه آن هر روز از قول مدیران متناقض است.تا کنون ما چند خبر کاملا متناقض در مورد این گیاه شنیده ایم /.هنوز نتوانستند متوجه شوند که دلیل تنگی نفس شدید برخی افراد بعد از باران در خوزستان چیست و تناقض گویی همچنان ادامه دارد .با وجود تعداد بالایی دانشگاه و پژوهشگر و متخصص نباید سردرگمی در این مورد وجود داشته باشد.

تنگی نفس در خوزستان افزایش یافته و برخی دلیل آن را گیاه کنوکارپوس اعلام کرده اند ولی در عین حال برخی از مدیران این گیاه را نه تنها مضر نمیدانند بلکه از آن کلی تعریف و تمجید مینمایند و این تناقض گویی به هیچ وجه قابل قبول نیست. از سال ۱۹۰۷ میلادی در خوزستان نفت کشف و استخراج شده و این نفت عمده بودجه ایران را تشکیل داده ولی هنوز اعلام میکنند که میخواهند طرح جمع آوری گازهای همراه در مشعل های نفتی را اجرا کنند/ زیرا به گفته ایشان این مساله از دلایل وجود تنگی نفس است و پر واضح است که الان این کارها فوق العاده دیر است. سالیان سال است که خوزستان عمده بودجه کشور را تامین کرده است ولی در این استان حتی در اکثر مواقع و در اکثر شهر ها بنزین یورو چهار عرضه نمیشود.

به هیچ وجه قابل قبول نیست که در سال نود و هشت همچنان آب بی کیفیت در برخی از مناطق وجود داشته باشد. کاملا طبیعی است که برای انجام پروژهای خدماتی و یا خدمات انرژی باید تحقیقات دقیق توسط کارشناسان نخبه انجام گیرد و در شرایط فعلی برخی استانها دچار ریزگرد هستند . در استانی که ریزگرد وجود داشته باشد سرمایه گزاری نیز رو به کاهش میرود و کیفیت زندگی نیز به شدت کاهش میابد.

فتوولتاییک باید مورد تحقیق و بررسی دقیق و اساسی قرار گیرد. به گفته برخی از کارشناسان این سامانه تولید برق که از سلول خورشید استفاده میکند میتواند جایگزین سیستم های قبلی باشد و در تولید برق حتی ارزانتر و مقرون به صرفه تر نیز باشد. صد در صد بخش خصوصی میتواند سرمایه گزار خوب و مناسبی در این موارد باشد. در استانهای جنوبی میتوان به این سمت حرکت کرد. البته در این موارد باید مطالعه و تحقیق دقیق انجام داد و با متخصصان این رشته کار کرد.

مردم در برخی از شهر های خوزستان آب را از تصفیه خانه های منصوب در خیابان ها و یا ماشین ها خریداری میکنند . پیر زنان و پیر مردانی که تنها در خانه زندگی میکنند برای حمل دبه های آب زجر مضاعف میکشند. آب برخی از شهر ها گل آلود است و به هیچ وچه چنین وضعیتی قابل قبول نیست. با چنین آبی مردم  حتی نمیتوانند لباس  و یا اتومبیل خود را بشورند.

در استانی که ریزگرد وجود داشته باشد سرمایه گزاری نیز رو به کاهش میرود و کیفیت زندگی نیز به شدت کاهش میابد. میتوان گفت که طی سالهای قبل باید این معضل را برطرف میکردند زیرا با چنین شرایطی صنعت و کارآفرین به این شهرها ورود نمیکنند. با آب گل آلود کسی نمیتواند زندگی کند .

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری