شما اینجا هستید
ورزشی » توان حضور در مسابقات جهانی را نداریم

ایسنا/اصفهان رئیس انجمن تریکینگ ایران می‌گوید: متاسفانه ۵ سال پیاپی است که دعوت‌نامه مسابقات جهانی دریافت می‌کنیم، اما به دلیل مشکلات مالی نمی‌توانیم، در مسابقات جهانی شرکت کنیم.

 رسول علی بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سابقه این رشته، اظهار کرد: حدود ۱۰سال مشغول فعالیت توسعه رشته تریکینگ در ایران هستیم و در سال ۱۳۹۶ توانستیم این رشته را ثبت وزارت ورزش کنیم.

وی ادامه داد: رشته تریکینگ به مدت چهار سال است که در ایران فعالیت قانونی انجام می‌دهد و امسال توانستیم وارد بخش خصوصی شویم. تریکینگ دومین انجمنی است که وارد بخش خصوصی شده است.

بابایی افزود: امسال همچنین توانستیم، وارد سازمان تربیت‌بدنی سپاه شویم و یک انجمن مستقل زیر نظر این سازمان راه‌اندازی شد تا به کادر سپاه این رشته را آموزش دهیم.

رئیس انجمن تریکینگ ایران در خصوص مهد این رشته، گفت: پیدایش این رشته از کشور کانادا است و از سال ۲۰۰۰ در دنیا شکل گرفته است. این رشته در فضای مجازی رشد کرده است.

وی ادامه داد: رشته تریکینگ پیش از رسمی شدن در بسیاری از کشورها خودجوش دنبال می‌شد و در ایران هم ۶ سال به این شکل بود و پس از اخذ نمایندگی از فدراسیون جهانی این رشته در فرانسه، ثبت وزارت ورزش شد.

بابایی درباره این رشته و ویژگی‌های آن، اظهار کرد: تریکینگ ترکیب کامل رشته‌های رزمی و ژیمناستیک است و تنها رشته‌ای است که در دنیا به این شکل ترکیب شده است.

وی تصریح کرد: فلسفه این رشته مبارزه بدون برخورد است و دو رقیب مقابل هم توانمندی‌های خود را بدون درگیری به یکدیگر نشان می‌دهند.

رئیس انجمن تریکینگ ایران، افزود: این رشته محدودیت حرکتی ندارد و مرتب حرکت‌های جدیدی در آن ابداع می‌شود.

وی درباره مسابقات رشته تریگینگ، خاطرنشان کرد: مسابقات کشوری این رشته را امسال در مشهد برگزار خواهیم کرد. مسابقات جهانی نیز ۳ ماه یک‌بار در یک کشور برگزار می‌شود و برندهای برتر در جهان از این رشته سال‌ها است که حمایت می‌کنند.

بابایی گفت: مسابقات اخیر ژاپن را به دلیل مشکلات مالی که داشتیم از دست دادیم و متاسفانه ۵ سال پیاپی است که دعوت‌نامه مسابقات جهانی دریافت می‌کنیم، اما به دلیل همین مشکل نمی‌توانیم شرکت کنیم و مقامی جهانی تاکنون کسب نکرده‌ایم.

وی درباره جذب اسپانسر برای تریکینگ، اظهار کرد: اسپانسر برای مسابقات کشوری داشته‌ایم، اما توان و تمایل به پرداخت مالی برای مسابقات برون‌مرزی نداشتند.

رئیس انجمن تریکینگ ایران درباره اینکه چرا برندها تمایل به اسپانسر شدن این رشته در مسابقات برون مرزی ندارند، گفت: اسپانسر برای سرمایه‌گذاری به دنبال معافیت مالیاتی است و وزارت ورزش نامه کسر معافیت مالیاتی را به برندهای داوطلب نمی‌داد و در فدراسیون‌های دیگر که اسپانسر ورود می‌کند زد و بندهای خارج از وزارت انجام می‌شود، که با ورود انجمن به بخش خصوصی قول مساعدت در این مورد داده شده است.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری