شما اینجا هستید
بین الملل » فتح خواستار پاسخ مکتوب گروه‌های فلسطینی درباره انتخابات شد

احسن نیوز:

معاون رئیس جنبش فتح اعلام کرد، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از گروه‌های فلسطینی خواسته پیرامون برگزاری انتخابات پاسخ خود را به صورت مکتوب و روشن اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، روزنامه الشرق الاوسط نوشت، محمود العالول، معاون رئیس جنبش فتح گفت، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سندی چشم‌انداز خود را درباره برگزاری انتخابات بیان کرده و این سند به حنا ناصر، رئیس کمیته مرکزی انتخابات تحویل داده شده، تا وی از همه گروه‌ها بخواهد پاسخ خود را در مورد این انتخابات به صورت مکتوب بفرستند.

العالول افزود: محمود معتقد است، مواردی مانند قانون انتخابات و سایر مسائل وجود دارد که در موافقت با آنها نباید ابهامی وجود داشته باشد و باید این موافقت روشن و مکتوب باشد.

وی پیرامون درخواست برخی از گروه‌ها برای انجام گفت‌وگوی جامع پیش از صدور حکم ریاستی برای برگزاری انتخابات، تأکید کرد، فتح به دنبال حفاظت از فضای مثبت برای برگزاری انتخابات است و ترجیح می‌دهد گفت‌وگوهایی برگزار نکند که احتمالا اختلافاتی پیش آید و به برگزاری انتخابات لطمه وارد شود.

العالول گفت: فتح مخالف اصل گفت‌وگو نیست اما پس از صدور حکم ریاستی، همه گروه‌ها باید برگزاری انتخابات شفاف با همکاری یکدیگر را مورد بررسی قرار دهند.

آخرین انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین سال ۲۰۰۶ برگزار شد و حماس با به دست آوردن اکثریت کرسی‌های پارلمان پیروز انتخابات شد.

طبق قانون اساسی فلسطین، انتخابات باید هر چهار سال یکبار برگزار شود اما وجود دو دستگی‌ها میان فتح و حماس؛ دو جنبش اصلی در فلسطین، از سال ۲۰۰۶ تاکنون انتخاباتی برگزار نشده است.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری