شما اینجا هستید
استان ها » فرونشست زمین یکی از تهدیدات جدی در بردسکن

ایسنا/خراسان رضوی فرماندار بردسکن گفت: قرار گرفتن این شهرستان بر روی گسل بزرگ درونه و فرونشست‎های زمین از مهم‌ترین تهدیدات جدی در بردسکن محسوب می‎شود.

مجتبی شاکری در گفت‌وگو با ایسنا، فرونشست زمین را یکی از تهدیدات جدی در بردسکن ذکر کرد و افزود: در سیلاب سال جاری سطح رویه آسفالت و حریم راه‌های شهری و روستایی ۲۷ نقطه به دلیل فرونشست مرمت شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه فرونشست زمین در بخش شهرآباد و مرکزی نگران کننده‌تر بود، در همین رابطه تیمی از متخصصان زمین شناسی استان برای تحقیق و پژوهش و انجام کارهای مطالعاتی به منطقه اعزام شده بودند.

فرماندار بردسکن ادامه داد: متاسفانه حتی فرونشست زمین را در برخی از خانه‌های مسکونی روستای کلاته نو داشتیم، شهرستان بردسکن بر روی گسل بزرگ درونه واقع شده و هر لحظه امکان بروز حادثه‌های ناگواری وجود دارد.

وی در همین خصوص بر شناسایی مناطق حادثه‌خیز تاکید کرد و از تمامی دستگاه‌های امدادی و خدماتی خواست آمادگی کامل را در این زمینه داشته باشند.

شاکری افزود: باید از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه‌ها جلوگیری شود، متاسفانه هنوز شاهد ساخت و سازهایی در این مناطق هستیم.

وی اظهار کرد: هر زمان که بارش شدیدی در منطقه سد دهان قلعه طی چند سال قبل داشتیم، خسارت‌هایی رخ می‌داد به طوری که در سیلاب‌های اخیر برای بیش از ۵۰۰ خودرو مشکلات جدی ایجاد شد که برای امدادرسانی از نیروی هوایی کمک گرفتیم.

فرماندار بردسکن بر برخورد با متجاوزان به حریم و بستر رودخانه‌ها و پیشگیری از تخلیه نخاله‌های ساختمانی در مسیل‌ها تاکید کرد و گفت: مردم از ما نخواهند پذیرفت که در بارندگی‎های سال جاری نیز مجدد از همان محلی که در سیلاب ابتدای سال آسیب وارد شد؛ شاهد بروز خسارت باشیم.

وی در همین خصوص با توجه به فرا رسیدن فصل سرما گفت: عملکرد تمامی مسئولان و دهیاران پایش و ارزیابی می‌شود و امکان دارد هر لحظه از شبانه روز فراخوان شوند، اگر هر کدام می‎خواهند استراحت کنند مسئولیت خود را به افراد دیگر بدهند.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری