شما اینجا هستید
اجتماعی » «آپولو ۱۱» بهترین مستند سال ۲۰۱۹ شد

احسن نیوز:

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، «آپولو ۱۱» جایزه بهترین فیلم مستند جوایز سالانه انجمن منتقدان  را دریافت کرد. در مجموع این مستند برنده بزرگ این جشنواره بود و ۵ جایزه شامل بهترین مستند آرشیوی، بهترین مستند علمی-طبیعی و بهترین تدوین را دریافت کرد.

جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره به طور مشترک به پیتر جکسون (کارگردان سه گانه ارباب حلقه ها) با مستند «آن‌ها نباید پیر شوند» و همچنین استوین بوگنار و جولیا ریچرت برای مستند «کارخانه آمریکایی» رسید؛ باراک اوباما و همسرش تهیه کنندگان این مستند بودند.

  «آن‌ها نباید پیر شوند» همچنین جایزه بهترین مستند خلاقانه رادریافت کرد و کارخانه آمریکایی نیز جایزه بهترین مستند سیاسی را دریافت کرد.

دیگر برندگان این جشنواره، مستندهای «لیندا رونستاد: نوایی از صدای من»، «تکه‌هایی که من هستم» و «ستاره‌های غربی» هستند.

 «آپولو ۱۱» بهترین مستند سال ۲۰۱۹ از نگاه منتقدان شد


فردریک وایزمن در این جشنواره جایزه پنی بیکر را دریافت کرد. این جایزه که پیش از این با عنوان جایزه یک عمر دستاورد هنری به انتخاب منتقدان شناخته می‌شد، بعد از در گذشت دی. ای. پنی بیکر، مستند ساز مشهور، به اسم وی نام گذاری شد.

مستند «آپولو ۱۱»که از مدعیان بخش مستند اسکار نیز محسوب می شود، بر روی ماموریت فضایی به همین نام در سال ۱۹۶۹ تمرکز دارد؛ ماموریتی که اولین فضانورد با مسافر انسان به ماه سفر کرد. این مستند در جشنواره فیلم ساندنس نیز مورد توجه منتقدان قرار گرفته و در زمان اکران نیز در حدود ۱۲ میلیون دلار فروخت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری