شما اینجا هستید
ورزشی » لیونبرگ: بحران اعتماد به نفس آرسنال هر مربی‌ای را به دردسر می‌‌اندازد

احسن نیوز:

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال آرسنال شب گذشته (پنجشنبه) در هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس در دیداری خانگی مقابل برایتون متحمل شکست ۲ بر یک شد. این چهارمین باخت آرسنال و یازدهمین بازی بدون برد آن در ۱۵ بازی‌اش بود که سبب شد به رده دهم جدول سقوط کند. آرسنال با رده چهارم جدول برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان ۱۰ امتیاز فاصله دارد. در واقع این تیم به منطقه سقوط نزدیک‌تر است (۵ امتیاز) تا به سهمیه لیگ قهرمانان. تصور می‌شد که اخراج اونای امری و ورود فردی لیونبرگ به جای او، شوکی به تیم وارد و آن را از بحران خارج کند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه ثبت شکستی دیگر در کارنامه توپچی‌‌ها سبب شد که آنها بدترین شروع خود در لیگ برتر از سال ۱۹۷۷ را تجربه کنند.

لیونبرگ درباره وضعیت تیمش به شبکه آمازون‌پرایم گفت: بازی سختی مقابل برایتون داشتیم. ما در نیمه اول کار خاصی نکردیم. به اندازه کافی سخت نجنگیدیم و انگیزه نداشتیم. شما نمی‌توانید به این شیوه یک بازی را شروع کنید. در نیمه دوم بهتر شدیم اما ضدحملات حریف ما را در معرض خطر قرار می‌داد و بازیکنان‌مان بدون اعتماد به نفس بازی می‌کردند. در خانه خودمان ۴۵ دقیقه به حریف فرصت دادیم کارش را انجام دهد. لازم است روی مشکلات روانی تیم‌مان کار کنیم و اعتماد به نفس را به تیم‌مان برگردانیم. بحران اعتماد به نفس هر مربی‌‌ای را به دردسر می‌اندازد.

لیونبرگ افزود: بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم که این تیم آرسنال نیست و ما باید به خودمان بیاییم. من می‌خواستم ببینم که آنها تکانی به خودشان می‌دهند. خب قطعاً باختن ناراحت کننده است اما ما باید به کارمان ادامه دهیم. اعتماد به نفس بازیکنان پایین آمده است و من فکر می‌کنم که شما به وضوح می‌توانستید این موضوع را ببینید. تیم ما در وضعیت سختی قرار دارد. بازی‌های زیادی را باخته‌ایم و به همین دلیل روحیه بازیکنان از بین رفته است. وظیفه من است که بازیکنان تیم را دوباره تهییج کنم تا با قدرت و جنگنده بازی کنند.

بازی بعدی آرسنال دوشنبه شب در خانه وستهام است.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری