شما اینجا هستید
سیاسی » جوان‌گرایی در دولت مطرح است، مجلس نیاز به پختگی دارد

احسن نیوز:

ایسنا/خراسان رضوی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع جوان‌گرایی که مقام معظم رهبری فرمودند در دولت است، مجلس مقداری پختگی نیاز دارد و فضای مجلس در این موضوع با دولت متفاوت است.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در ستاد انتخابات شهرستان مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به این دلیل که درگیر کارها بودم و مراجعات مردمی داشتم، دیرتر برای ثبت نام آمدم.

وی با بیان اینکه در مشهد نیز مانند سایر شهرها لیست‌هایی تهیه می‌شود و منتظر جمع‌بندی لیست‌ها هستیم، عنوان کرد: تمام تلاش بر این است که لیست واحدی باشد و بتواند نقطه نظرات همه را در نظر بگیرد. لیست باید اقناع‌کننده مردم باشد و آنها را به این نتیجه برساند که ۵ نفر یک جریان فکری هستند، باید در مردم ایجاد تحرک کند تا از لیست دفاع کنند و آن را نشر و توسعه دهند تا مردم با شور و نشاط پای صندوق حضور یافته و از لیست دفاع کنند.

این‌نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یعنی نصف به علاوه یک در برخی موارد یا دو سوم‌ به علاوه یک، بخشی از اهدافی که مطرح می‌شود، ماموریت‌ها است که نماینده به تنهایی می‌تواند انجام دهد اما برخی بسته به ترکیب مجلس دارد که اگر مجلس همسوتر باشد به راحتی می‌توانیم به این اهداف برسیم اما اگر هماهنگ نباشد، عمده بحث نماینده باید به حوزه‌های دیگر برود.

پژمانفر در خصوص جوان‌گرایی در مجلس، بیان کرد: موضوع جوان‌گرایی که مقام معظم رهبری فرمودند در دولت است، مجلس مقداری پختگی نیاز دارد و فضای مجلس در این موضوع با دولت متفاوت است و تعبیری از ناحیه رهبری در ارتباط با مجلس جوان نداریم، البته اگر در حوزه‌های انتخابیه جوان‌های واجد شرایط باشند، انگیزه داریم که فرصت را برای آنها فراهم کنیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: منطق بسیاری از مسائلی که در مجلس مطرح می‌کردیم شفاف بود اما به دلیل تعلق خاطر جریان‌های مختلف مجلس به دولت مانند فراکسیون امید و مستقلین، گاهی از مواضع منطقی عبور می‌کردند و در خلوت به ما می‌گفتند که حق با شماست اما جریان تشکیلاتی آنها اجازه نمی‌داد این کار را انجام دهند.

وی در خصوص شفاف کردن منابع انتخاباتی خود، خاطرنشان کرد: این کار را در مجلس نهم و دهم انجام دادم و در مجلس یازدهم نیز همه هزینه‌ها و منابع را بیان می‌کنم که این وظیفه است. رابطه ما با مردم، وکیل و موکل بوده، این رابطه باید شفاف باشد و مردم که‌ موکلین ما هستند از وکیل خود اطلاع داشته باشند. من هیچ‌گاه سعی نکردم در فضای تاریک و سایه حرکت کنم.

پژمانفر ادامه داد: امروز برخی در فضای انتخاباتی ادعای شفافیت دارند اما ارتباط با مردم، پاسخگو بودن و پیگیری مطالبات آنها امری است که در طول چهار سال باید آن را در نماینده دیده باشیم. امروز اگر در کارنامه چهارساله یک نماینده در حوزه پیگیری مطالبات مردم تذکر و سوال نباشد، مردم باید به صحبت‌هایی که امروز خودش را دلسوز آنها نشان می‌دهد اما در عمل کاری انجام نداده، تردید کنند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون فرهنگی در بخشی از مسائل کارهایی را انجام داد. در ورزش نمره ۱۳ یا ۱۴ می‌دهم اما در باقی مسایل فرهنگی بسیار ضعیف عمل کرد و نمره قبولی نمی‌دهم زیرا در فضای کمیسیون‌ یک‌دستی وجود نداشت.

وی بیان کرد: مردم از بنده رضایتمندی داشتند و دیدند که تمام تلاش من این بود مسائل و مطالبات مردم را پیگیری کنم و این را حق مردم می‌دیدم. دیدار ۱۵ هزار نفر در دفاتر تهران و مشهد کارنامه موفقی است که ارتباط نماینده را با مردم و حل مسایل مردم را نشان می‌دهد.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری