شما اینجا هستید
بین الملل » ولایتی: توطئه‌های آمریکا در منطقه، ادامه طرح‌های آن کشور در سراسر جهان است

احسن نیوز:

مشاور رهبری در امور بین و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: آمریکایی ها پس از ناکامی برای به پیروزی رساندن داعش و دستیابی به اهداف خود در منطقه، طرح خود را تغییر داده و به دنبال استفاده از باقیمانده‌های حزب بعث و برخی گروه های دیگر برای توطئه افکنی در عراق هستند.

به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی که در یکصد و هشتاد و هشتمین اجلاس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) سخنرانی می کرد افزود: در بولیوی، ونزوئلا، سوریه، لبنان، یمن، عراق، کره شمالی و شرق آسیا، آمریکا طرح و برنامه مشترکی را در حال اجرا دارد.
وی با اشاره به موضوعات منطقه‌ای افزود: شرایط در عراق غیرمنتظره نبود و در ادامه همان طرح و توطئه است. آمریکایی ها پس از ناکامی برای به پیروزی رساندن داعش و دستیابی به اهداف خود در منطقه، طرح خود را تغییر داده و به دنبال استفاده از باقیمانده های حزب بعث و برخی گروه های دیگر برای توطئه افکنی در عراق هستند.
ولایتی اظهار کرد: داعش متوقف شد ولی زمینه هایی که داعش در آن رشد کرد، هنوز وجود دارد و برخی کشورهای منطقه اقدامات آشوبگرانه آمریکا در عراق را حمایت می کنند و حتی رسماً در خیابان ها پول پخش می کردند و توطئه های آمریکا در سوریه و لبنان نیز ادامه همین طرح است.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: با هدایت مرجعیت و خویشتنداری سازمان ها و گروه های اصیل عراقی، اوضاع آن کشور رو به بهبود خواهد رفت و نقشه های آمریکا بار دیگر نقش بر آب خواهد شد.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری