شما اینجا هستید
اجتماعی » گشتی در موزه یون‌پیونگ کره جنوبی

احسن نیوز:

موزه تاریخ یون‌پیونگ و هانوک در کره جنوبی یک سالن نمایشگاهی است که در سال ۲۰۱۴ در منطقه‌ای در نزدیکی سئول افتتاح شد و به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که تاریخ منطقه‌ی یون‌پیونگ و خانه‌سازی به سبک هانوک را درک و تجربه کنند.

به گزارش ایسنا، موزه Eunpyeong History & Hanok Museum در سه طبقه شامل کتابخانه، اتاق آموزش، سالن تاریخ Eunpyeong که در آن میراث فرهنگی منطقه قابل تقدیر است (در طبقه‌های اول و دوم) و نیز سالن نمایشگاه ویژه و سالن نمایشگاه هانوک در طبقه سوم است. پشت بام و نمای بیرون آن نیز جنبه‌ی نمایشگاهی دارد.

منطقه یون‌پیونگ یکی از ۲۵ منطقه سئول در کره جنوبی است که در شمال غربی پایتخت قرار گرفته است و حدود نیم میلیون نفر جمعیت دارد.
هانوک نیز نام خانه سنتی کره ای است که نخستین‌بار در قرن چهاردهم میلادی در زمان سلسله ژوزون طراحی و ساخته شد.

نمایش نمای هوایی منطقه در راهروهای موزه

معماری کره‌ای در هانوک درواقع با تفکر درباره زمین و فصل‌ها، موقعیت خانه را در ارتباط با محیط اطراف خود تعریف می‌کند. فضای داخلی خانه نیز بر همین اساس برنامه‌ریزی شده است. به این اصل baesanimsu گفته می‌شود، به این معنی که خانه ایده‌آل با کوهی در پشت و رودخانه در قسمت جلویی ساخته شده است. شکل‌های هانوک البته در منطقه‌های مختلف شبه جزیره کره، متفاوت است. در منطقه‌های سردسیر شمالی کره، هانوک‌ها در یک مربع با یک حیاط در وسط ساخته می‌شوند تا بتواند گرما را بهتر حفظ کنند. در منطقه‌های جنوب کره اما هانوک‌ها بازتر و به شکل  L طراحی شده‌اند.

نمایی از موزه به سبک خانه‌های هانوک

در این تصویرها، بخش‌های مختلف موزه تاریخ یون‌پیونگ و هانوک را می‌توانید ببینید:

نمای ورودی موزه
بانوی راهب در نقی راهنمای موزه
سالن نمایشگاهی تاریخی
نمایش فرهنگ عامه با اشیای تاریخی
فضای داخلی موزه از پشت‌بام
بخش انجمن هنر کالی‌گرافی کره
نمای خروجی موزه
نمای بیرونی موزه

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری