شما اینجا هستید
ورزشی » ایزدیار: سخت تمرین می‌کنم تا مسافر توکیو شوم

احسن نیوز:

پرمدال‌ترین شناگر ایران در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا گفت: هر چند هنوز وضعیت شناگر اعزامی به پارالمپیک توکیو مشخص نیست، اما سخت تمرین می‌کنم تا برای سومین بار مسافر توکیو شوم.

شاهین ایزدیار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به این که به جز من ۲ شناگر دیگر نیز سهمیه ورودی پارالمپیک توکیو را کسب کردند، هنوز وضعیت هیچ کسی برای حضور در پارالمپیک مشخص نیست، اما تمریناتم را به طور مداوم و فشرده در مشهد پیگیری می‌کنم تا برای سومین بار راهی توکیو شوم.

وی در پاسخ به این پرسش که نسبت به مسابقات جهانی لندن چقدر با افت یا افزایش رکورد مواجه بودید، گفت: در حال حاضر هفته‌ای ۱۲ جلسه تمرین دارم و از نظر رکوردی شرایط راضی‌کننده‌ای دارم. البته برای من فرقی نمی‌کند که چه زمانی وضعیت شناگر اعزامی به پارالمپیک توکیو مشخص می‌شود، سعی می کنم شبانه‌روز تمرین کنم تا بهترین عملکرد را در مسابقات انتخابی داشته باشم.

قهرمان بازیهای پاراآسیایی جاکارتا در پاسخ به این پرسش که در صورت حضور در پارالمپیک توکیو در کدام ماده شنا خواهید کرد، خاطرنشان کرد: بیشترین تمرکز من در صد متر قورباغه است، البته در ۵۰ متر آزاد نیز تمرینات فشرده‌ای دارم، اما تلاشم بر این است که در صورت کسب مجوز بازیهای پارالمپیک توکیو همانند دو دوره قبل در قورباغه شرکت کنم.

ایزدیار همچنین پیرامون این پرسش که در جهانی لندن هدف‌گذاری شما کسب مدال بود اما این امر محقق نشد و تنها موفق به کسب سهمیه ورودی پارالمپیک توکیو شدید، الان شرایط را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار کرد: یک ورزشکار همیشه در اوج خود نیست و شاید در یک مسابقه بهترین نتیجه را کسب کند و در تورنمنت دیگر با افت رکورد مواجه شود. البته در لندن نیز با وجود این که سخت تمرین کرده بودم و امید به کسب مدال داشتم، متاسفانه این موفقیت حاصل نشد.

وی ادامه داد: بعد از جهانی لندن نیز سخت تمرین می‌کنم تا با حضور موفق در انتخابی و کسب مجوز برای حضور در پارالمپیک، برای اولین بار بر روی سکو قرار بگیرم. به هر صورت در حال آماده سازی خود برای شرکت در انتخابی هستم و شرایطم نسبت به لندن از نظر رکوردی راضی‌کننده است.

مدال آور بازیهای پاراآسیایی جاکارتا در پایان پیرامون این پرسش که آیا از نظر امکانات با مشکل خاصی مواجه هستید یا خیر؟ گفت: هیچ مشکلی از نظر امکانات و تجهیزات ندارم و با برخوردار بودن از متخصصان تغذیه، بدنسازی و روانشناس در حال آماده‌سازی خود برای کسب بهترین نتیجه در رقابتهای انتخابی پارالمپیک هستم.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری