شما اینجا هستید
اجتماعی » تنفس هوای نامطلوب در تهران برای سومین روز پیاپی

احسن نیوز:

پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که طی امروز (۱ دی) در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا به دلیل حاکمیت جو پایدار در محدوده شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

سکون جو همراه با وارونگی دما در ساعات بعد ازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند و در برخی مناطق کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی می‌ماند بنابراین همزمان با افزایش ترافیک شبانگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

طی صبح فردا (۲ دی) نیز با آغاز تردد خودروها شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها در بیشتر مناطق پایتخت خواهیم بود که برقراری شرایط نامطلوب را به دنبال دارد. عدم وزش باد مؤثر طی روز نیز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

در برخی ساعات بعد ازظهر فردا (۲ دی) افزایش نسبی و موقتی سرعت باد تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها می‌کاهد اما در اواخر وقت با کاهش سرعت باد، تجمع ذرات معلق ناشی از تردد خودروها و برقراری وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس دور از انتظار نیست.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۱۳۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۱۲۷ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری