شما اینجا هستید
اجتماعی » اعتیاد، علت ۲۵ درصد طلاق‌ها در اسدآباد

احسن نیوز:

ایسنا/همدان معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد گفت: از بهمن ۹۶ تا آذر امسال ۱۵۰۰ مورد ازدواج در شهرستان به ثبت رسیده و در سال گذشته تنها ۲۹ مورد طلاق در اسدآباد ثبت شده که خوشبختانه شهرستان اسدآباد کمترین طلاق را در بین شهرستان های استان داراست.

محمدجواد نظری‌پویا شنبه ۷ دی در همایش ازدواج در شهرستان اسدآباد، با بیان اینکه تقویت امید به زندگی، تأمین سلامت افراد جامعه، توانمندسازی جمعیت جوان جامعه، مدیریت مهاجرت جمعیت در شهر و روستا، تکرم والدین و تقویت مؤلفه‌های هویت بخش ملی را می‌توان از جمله موارد سیاست‌های جمعیتی برشمرد و اظهار کرد: زنگ خطر کاهش نرخ جمعیت به صدا درآمده و کهنسالی جامعه، پیشرفت را در همه ابعاد تحت تأثیر قرار می‌دهد که باید توجه داشته باشیم رشد جمعیت، همکاری بین بخشی را می‌طلبد.

وی در ادامه از دریافت صددرصدی آموزش‌های قبل از ازدواج زوجین در شهرستان اسدآباد خبر داد و یادآور شد: با رویکرد جدید کلاس‌های مشاوره قبل از ازدواج طی دو روز و در شش ساعت برگزار می‌شود که در این رابطه دادگستری، بهزیستی و حوزه علمیه همکاری خوبی دارند و کلاس‌ها رایگان بوده و هزینه‌ای که از زوجین دریافت می‌شود صرفاً برای انجام آزمایشات است.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: کلاس ها با رویکرد جدید از ابتدای دی‌ماه آغاز به کار کرده که دو ساعت آن به بهداشت و باروری و مسائل زناشویی تعلق دارد و در چهار ساعت بعدی، زوجین با موضوعات احکام، روانشناسی و مسائل حقوقی آشنا می شوند.

نظری پویا نرخ باروری شهرستان طی پنج سال منتهی به اول اردیبهشت را ۹۵ درصد اعلام کرد و یادآور شد: کاهش فاصله بین ازدواج و تولد اولین فرزند، کاهش سن مادر هنگام تولد اولین فرزند و کاهش فاصله سنی بین فرزندان از جمله مواردی است که در رابطه با افزایش نرخ باروری می‌توان به آن اشاره کرد.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز اظهار کرد: آمار نشان می‌دهد آموزش‌های قبل از ازدواج در کاهش آمار طلاق تأثیر قابل توجهی داشته همچنین بزهکاری در افراد و خانواده‌های آموزش دیده کمتر است.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی افزود: پایش اساتید کلاس‌های آموزشی زوجین به صورت مستمر انجام گرفته و انتخاب مدرسان بسیار با وسواس و دقت بالا و با همکاری نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است.

کارشناس اداره بهزیستی اسدآباد هم در ادامه این همایش با بیان اینکه مشاوره قبل از ازدواج  هنوز جای کار بسیاری دارد و باید نگاه مردم نسبت به مشاوره اصلاح و فرهنگ مشاوره پذیری بیش از پیش در جامعه تقویت و تفاوت های روانشناختی و عاطفی زن و مرد برای زوجین مشخص شود، تصریح کرد: مهمترین و بیشترین عامل طلاق در سطح شهرستان، اعتیاد بوده که ۲۵ درصد از علل طلاق های اتفاق افتاده زوجین در شهرستان را تشکیل داده است.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری