شما اینجا هستید
اقتصادی » در ژاپن خودروسازان به صورت مستمر برای رفع رایگان مشکل فنی اتوموبیل فراخوان میدهند در ایران سر مشتری داد میزند

احسن نیوز:

دکتر امیر حیات مقدم:

قوانین تجارتی باید به نفع بخش خصوصی باشد و نباید دولت در امور این نهاد‌ها دخالت داشته باشد. تا مادامی که بخش خصوصی اقتصاد را اداره نکند اقتصاد رونق نخواهد داشت. ارزش پول ملی فوق العاده مهم است و از بین رفتن پول ملی مساوی است با ورشکسته شدن تمام مردم. 

قوانین تجارتی باید در ایران طوری باشد که تاجر احساس امنیت سرمایه و احساس کرامت انسانی داشته باشد. هر شخصی که سر کار است باید سعی کند هر روز به دنبال یادگیری تخصص مربوطه و رشته کاری خود باشد و این حرکت باید مستدام و مداوم باشد.

به هیچ وجه مشکلاتی نظیر سپرده گزاران کاسپین در نظام جمهوری اسلامی پذیرفته نیست. اعتیاد و طلاق و نزاع خیابانی با اقتصاد رابطه مستقیم دارد و در کشوری که فقر وجود داشته باشد موارد یاد شده نیز دیده میشود.

متاسفانه ما در جامعه پرخاشگری و نزاع خیابانی و پرخاشگری فوق العاده بالایی مشاهده میکنیم که صد در صد با بیکاری و تبعیض اقتصادی و تورم تماس مستقیم دارد. 

در کشور ژاپن ما شاهد این مساله هستیم که شرکت‌های مختلف خودروسازی خودشان خودرو‌های خود را به دلیل نقص فنی فراخوان میدهند و به صورت رایگان قصد دارند که مشکل را برطرف کنند، ولی در کشور ایران از این خبر‌ها نیست.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری