شما اینجا هستید
بین الملل » یک مقام یمنی: پاسخ ایران تکان دهنده خواهد بود

احسن نیوز:

مشاور رئیس شورای عالی انقلاب یمن با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس جهان اسلام را متحد تر کرد افزود که پاسخ ایران به آمریکا تکان دهنده خواهد بود.

به گزارش ایسنا، عبدالاله الحجر، مشاور رئیس شورای عالی انقلاب یمن در گفت وگو با شبکه المسیره گفت: مشارکت گسترده در مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همدردی ملت های اسلامی و جهان ثابت کرد که این امر باعث اتحاد امت اسلامی شده است. آمریکا می خواست که با این ترور اراده و عزم مقاومت را بشکند اما این مساله جهان اسلام را متحد و دشمن آمریکایی را رسوا کرد.

وی تاکید کرد: پاسخ به ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس محدود به ایران نخواهد بود. قدرت ایران در این است که می تواند در زمان و مکان مناسب پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه پاسخ به این اقدام آمریکا محدود به سپاه قدس و یا سپاه پاسداران ایران نخواهد بود بلکه پاسخ اسلامی و در سطح تمام محور مقاومت خواهد بود افزود: اکنون رعب و ترس اسرائیل، عربستان، بحرین، امارات و آمریکا را فراگرفته است.

این مقام یمنی در ادامه خاطرنشان کرد: پاسخ ایران تکان دهنده خواهد بود، ایران نقاط ضعف دشمن را می داند بنابراین پاسخی خواهد داد که تمام دنیا شگفت زده خواهد شد.

وی در بخش دیگری از گفت وگوی خود گفت که ترامپ می خواست با ترور سردار سلیمانی در دوره دوم انتخابات امریکا پیروز شود اما در واقع او با این کار شکست خورد.

پنتاگون، بامداد روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سردار سپهد سلیمانی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در فرودگاه بغداد ترور کرده است.

صبح همان روز، خبر شهادت سردار سلیمانی در بیانیه‌ای از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هم تایید شد.

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در خصوص این اقدام جنایتکارانه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز چند ساعت پس از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، یک جلسه غیر علنی درباره تحولات خاورمیانه تشکیل داد.

برچسب ها :

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری