شما اینجا هستید
اجتماعی » افزایش ۲۵ درصدی مراجعه به گرمخانه‌ها/ استقرار گرمخانه‌های سیار در پنج میدان شهر

احسن نیوز:

سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از افزایش ۲۵ درصدی مراجعه افراد بی‌خانمان و کارتن خواب به گرمخانه‌های پایتخت در پی کاهش دمای پایتخت خبر داد.

سید مالک حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از هفته گذشته تاکنون با توجه به کاهش درجه هوای پایتخت شاهد افزایش مراجعه افراد کارتن‌خواب و بی‌خانمان به گرمخانه‌های پایتخت هستیم، گفت: استقبال افراد بی‌خانمان از گرمخانه‌های شهرداری تهران به گونه‌ای است که شاهد رشد حدود ۲۵ درصدی مراجعه به گرمخانه‌ها تنها در یک هفته اخیر هستیم.

وی با بیان اینکه استقبال از گرمخانه‌ها به ویژه در مراکز منطقه ۱۱، ۱۴، ۵ و…افزایش داشته است، افزود: در حوزه گرمخانه‌های ویژه زنان نیز سه گرمخانه منطقه ۸، ۵ و ۲۲ فعال هستند هر چند که هنوز هم ظرفیت خالی دارند.

مالک حسینی با اشاره به کاهش دمای هوا طی هفته جاری اظهار کرد: از مردم و شهروندان درخواست می‌کنیم که حواسشان به افراد بی‌خانمان و کارتن خواب باشد. هر چند که گشت‌های سیار سازمان رفاه و خدمات اجتماعی معابر شهر تهران را رصد می‌کنند اما ممکن است در معابر فرعی و کوچه‌ها افراد بی‌خانمانی وجود داشته باشند که از مردم می‌خواهیم ضمن تماس با شماره ۱۳۷ این افراد را معرفی کنند.

وی ادامه داد: در هفته گذشته بیش از ۳۶۰ کارتن خواب تنها با کمک مردم و تماس با ۱۳۷ شناسایی شده و از خطر سرمازدگی نجات پیدا کردند. شهروندان همیشه ما را در شناسایی و جذب افراد بی‌خانمان و کارتن خواب یاری می‌کردند و مجددا از آن‌ها می‌خواهیم که در این روزهای سرد باز هم به ما کمک کنند.

سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه پنج دستگاه اتوبوس نیز به عنوان گرمخانه‌های سیار در پنج نقطه شهر تهران مستقر شدند، گفت: این اتوبوس‌ها در میدان تجریش، شوش، آزادی و… مستقر هستند.

وی افزود: با توجه به برودت هوا ۴۰ واحد گشت سازمان رفاه و خدمات اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته در سطح شهر فعال هستند تا نسبت به شناسایی و جذب افراد بی‌خانمان اقدام کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری