شما اینجا هستید
خوزستان » موافقت هیئت وزیران در استان خوزستان در خصوص وظایف وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در استان شماره مصوبه: ۱۳۷۲۱۸ تاریخ:۱۳۸۵/۱۰/۲۵

احسن نیوز:

شماره مصوبه: ۱۳۷۲۱۸ تاریخ:۱۳۸۵/۱۰/۲۵ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
هیئت وزیران در جلسه مورخ ۱۵/۱۰/۱۳۸۵ که در مرکز استان خوزستان تشکیل گردید موافقت نمود:
۱- ‎‎‎وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و با رعایت مقررات قانونی نسبت به موارد زیر اقدام نماید: پیش بینی اعتبار موردنیاز جمع آوری پایگاههای ارتش و سپاه پاسداران در مناطق مرزی و آزادسازی اراضی زراعی حاشیه هورالعظیم، در لوایح بودجه سالهای برنامه چهارم توسعه پس از تصویب طرح جدید استقرار توسط ستاد کل نیروهای مسلح.
۲- تسریع در پاکسازی میادین مین استان. تبصره – اعتبار لازم برای تأمین تجهیزات موردنیاز به ترتیب مبلغ ده میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۱۰) ریال از محل اعتبارات وزارتخانه یادشده و ده میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۱۰) ریال از محل اعتبارات استانی تأمین می شود.
۳- انتقال نیروهای مسلح (ارتش و سپاه) به نقطه صفر مرزی به هر میزان که دایک آماده می شود.
‎‎‎۴- اعتبار دایک مرزی در سال ۱۳۸۵ به صورت صددرصد (۱۰۰%) توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزارت نیرو اختصاص می یابد.
۵- مبلغ پنجاه میلیارد ریال به صورت کمک توسط استانداری خوزستان از محل اعتبار دو درصد از درآمد حاصل از نفت خام و گاز طبیعی جهت تکمیل و راه اندازی کارخانه روغن کشی سازمان اتکا وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اختصاص می یابد (اعتبار این بند از شمول ماده ۷۹ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران-مصوب ۱۳۸۳-مستثنی است).

لازم به ذکر است این مصوبه در زمان خدمت سردار امیر حیات مقدم در سمت استاندار خوزستان در سال هشتاد و پنج به تصویب هیئت دولت رسیده است.

پرویز داودی معاون اول رییس جمهور

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری