شما اینجا هستید
اجتماعی » «گلادیاتور» به سینما باز می‌گردد

احسن نیوز:

به گزارش سینماپرس به نقل از مووی وب، فیلم سینمایی «گلادیاتور» یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های راسل کرو است که توسط ریدلی اسکات در سال ۲۰۰۰ ساخته شد.

بعد از آنکه طرفداران این فیلم سینمایی، آن را در صفحه‌های نمایش کوچک در خانه دیده اند، حالا با اکران دوباره این فیلم که در ماه آوریل صورت خواهد گرفت، می‌توانند تماشای آن را دوباره در سینماها تجربه کنند. گفته می‌شود این فیلم تنها سه شب در سینماهای آمریکا اکران خواهد داشت.

این فیلم سینمایی به صورت دی وی دی برای نمایش خانگی در آمریکا منتشر شده بود که موفقیت خوبی را در این بازار تجربه کرد. اما افراد زیادی در این کشور هستند که «گلادیاتور» را تنها در تلویزیون‌های خانگی تماشا کرده اند و هنوز تجربه دیدن آن در سینما را نداشته اند.

این فیلم سینمایی در جوایز اسکار سال ۲۰۰۱ توانست جایزه بهترین فیلم سال را دریافت کند و اسکات توانست در کنار موفقیت‌هایی که با فیلم‌های «بیگانه» و «بلید رانر» رقم زده بود، «گلادیاتور» را نیز اضافه کند. این فیلم سینمایی که ترکیبی از لحظات اکشن و روایت داستانی فوق العاده است در گیشه نیز موفق بود و زمانی که اکران شد، ۴۶۰ میلیون دلار فروخت و به دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۰۰ تبدیل شد.

اثر هنرمندانه ریدلی اسکات در مجموع ۵ جایزه اسکار از جمله بهترین بازیگر مرد را برای راسل کرو دریافت کرد و تاثیر زیادی در عصر جدید فیلم‌های سینمایی تاریخی، اکشن و درام گذاشت. «گلادیاتور» هم از سوی مخاطبان و هم از سوی منتقدان با استقبال زیادی روبرو شده بود.

در این فیلم بازیگران دیگری نیز همچون واکین فینیکس که امسال با فیلم «جوکر» موفق به دریافت اسکار شد، اولیور رید، درک جیکوبی، کانی نیلسن و ریچارد هریس نقش آفرینی می‌کنند.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری