شما اینجا هستید
بین الملل » بوسنی ورود مسافر از کشورهای درگیر کرونا را ممنوع کرد

احسن نیوز:

بوسنی ورود تمامی مسافران از مبدأ کشورهای درگیر کروناویروس را ممنوع اعلام کرد، این در حالی است که منطقه صرب نشین بوسنی هرزگوین همه مدارس و دانشگاه‌های خود را تعطیل کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بوسنی هرزگوین از ورود تمامی مسافران از مبدأ کشورهایی که درگیر ویروس کرونا جدید بوده‌اند، ممانعت به عمل می‌آورد.

بوسنی هرزگوین ورود مسافران از کشورهایی که بیشتر در معرض شیوع کروناویروس قرار داشته‌اند را ممنوع اعلام کرده است، در حالی که منطقه صرب نشین بوسنی همه مدارس و دانشگاه‌ها را تعطیل و رویدادهای عمومی را از ۱۱ تا ۳۰ مارس منحل کرده است تا از گسترش ویروس کرونا جدید در کشور جلوگیری کرده باشند.

این اقدامات پس از تشخیص سه مورد جدید ابتلا به کروناویروس انجام شد که تعداد کل موارد مبتلایان تایید شده در بوسنی را به هفت مورد رساند. اکثر آن ها به تازگی به ایتالیا سفر داشته‌اند.

فخرالدین رادونچیچ، وزیر امنیت ملی بوسنی هرزگوین، در حساب فیس بوک خود اعلام کرد که به نیروهای مرزی این کشور دستور داده است از ورود تمامی افراد “از کشورهای درگیر کرونا” جلوگیری به عمل آورند.

مقامات دولتی در سارایوو همچنین تجمعات عمومی با بیش از ۳۰۰ نفر را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کردند و دستور تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها را صادر نمودند.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری