شما اینجا هستید
ورزشی » رئیس یوفا: چاره‌ای جز تعویق یورو ۲۰۲۰ نداشتیم

احسن نیوز:

الکساندر شفرین درباره موضوع تعویق یورو ۲۰۲۰ سخن گفت و تاکید کرد یوفا چاره دیگری نداشت.

به گزارش ایسنا به نقل از ساکرنت، همانطور که پیش بینی می‌شد، رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ که قرار بود تابستان سال ۹۹ برگزار شود به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد.

الکساندر شفرین درباره موضوع تعویق یورو ۲۰۲۰ گفت: ما واقعا هیچ راه دیگری جز تعویق این رقابت‌ها نداشتیم. واقعا شرایط به گونه‌ای بود که نمی‌توانستیم این رقابت‌ها را برگزار کنیم. فوتبال را باید به عنوان یک اکوسیستم در نظر بگیریم. در این شرایط باید سلامتی همه هواداران و بازیکنان را در نظر گرفت. وقتی این تصمیم را گرفتیم، تمام ۵۵ عضو یوفا با این تصمیم موافق بودند. می‌دانم که تعویق انداختن رقابت‌ها باعث ضرر مالی سنگینی برای ما خواهد شد ولی باید بتوانیم این شرایط را به خوبی با اتحاد و همبستگی در کنار هم مدیریت کنیم و اجازه ندهیم بودجه فوتبال زنان یا فوتبال پایه تحت تاثیر قرار گیرد.

شفرین در ادامه صحبت‌های خود گفت: اکنون تمام تمرکز و توجه ما باید به اتمام فصل جاری رقابت‌های باشگاهی باشد. ویروس بدی زندگی و فوتبال را در اروپا مختل کرده است و امیدوارم که این شرایط به خوبی پشت سر گذاشته شود.

در کنار رقابت‌های یورو ۲۰۲۰، رقابت‌های کوپا آمه ریکا نیز که قرار بود تابستان پیش رو برگزار شود به تعویق افتاد و در نتیجه تمامی دیدارهای دوستانه پیش از رقابت‌های یورو نیز لغو شد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری