شما اینجا هستید
بین الملل » بلژیک مرزهایش را بست

احسن نیوز:

«پیتر دِ کرم» وزیر کشور بلژیک گفت که هر چند مرزها بسته شده است اما شهروندانی که در خارج هستند می‌توانند به کشور بازگردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وی با یادآوری اینکه تصمیم مذکور در «تماس های فشرده» با همسایگان اتخاذ شده است، همچنین افزود انجام سفرهای مربوط به حوزه امنیت ملی، بهداشت و درمان و امور مربوط به اتحادیه اروپا که مقر آن در بروکسل قرار دارد، آزاد است.

اتحادیه اروپا مرزهای خارجی خود را بسته است و در عین حال برخی از کشورهای این اتحادیه نیز مرزهای ملی خود را به روی مسافران بسته‌اند.

در پی این تصمیم کامیون‌ها و محموله‌های تجاری زیادی پشت مرزهای داخلی اتحادیه اروپا مانده‌اند. این مساله نگرانی‌هایی را در خصوص احتمال خساراتی که ممکن است با بازار واحد اروپایی وارد شود، ایجاد کرده است.

بلژیک نیز از روز جمعه محدودیت‌های مرزی را در فرودگاه‌ها، بندرها و ایستگاه‌های بین‌المللی راه‌آهن اعمال کرد.

کسانی که این محدودیت‌ها را نادیده بگیرند تا چهار هزار یورو جریمه می‌شوند.

بلژیک همچنین مدارس و رستوران‌ها تعطیل کرده و محدودیت‌های سختگیرانه‌ای نیز برای فعالیت شرکت‌های خصوصی در نظر گرفته است.

وزیر کشور بلژیک درباره این محدودیت‌های گفت: پیام ما این است که «در خانه بمانید.» از یکدیگر فاصله بگیرید. رعایت فاصله یک و نیم متری معجزه می‌کند.

بلژیک ۱۱.۴ میلیون نفر جمعیت دارد و تاکنون ۲ هزار و ۲۵۷ مورد ابتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسیده است. ۳۷ نفر از مبتلایان به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری