شما اینجا هستید
بین الملل » حمایت سندرز از نامزدی جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰

احسن نیوز:

به نقل از تسنیم به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، سناتور «برنی سندرز» نماینده ایالت ورمونت در سنای آمریکا کمتر از یک هفته پس از اعلام کناره‌گیری از ادامه رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها برای تعیین نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر (آبان)، طی پیامی رسمی حمایت خود را از نامزدی «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا در انتخابات ابراز داشت.

برنی سندرز روز دوشنبه در پیامی که به‌طور زنده از پایگاه اینترنتی ستاد انتخاباتی جو بایدن پخش شد، اعلام کرد: «ما به تو [جو بایدن]در کاخ سفید نیاز داریم. جو! من هر کاری که بتوانم انجام خواهم داد تا شاهد این اتفاق باشم.»

وی افزود: «امروز من از همه آمریکایی‌ها می‌خواهیم، از همه دموکرات‌ها می‌خواهم، از همه مستقل‌ها می‌خواهم و از بسیاری از جمهوری‌خواهان می‌خواهم که در این کارزار انتخاباتی گرد هم بیایند و از نامزدی تو [جو بایدن]که من حامی آن هستم، حمایت کنند.»

برنی سندرز که چهارشنبه گذشته انصراف خود را از ادامه رقابت‌های انتخاباتی اعلام کرد، در مراحل اولیه انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها از رقبای خود پیش افتاده بود و به‌نظر می‌رسید که شانس مناسبی برای انتخاب شدن به‌عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ماه نوامبر (آبان) داشته باشد.

اما در ادامه وی در چندین ایالت بزرگ آمریکا در برابر «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا شکست خورد و جو بایدن توانست با فاصله‌ای قابل‌قبول به شانس اول انتخاب شدن به‌عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری بدل شود.

البته در این میان کناره‌گیری چندین نامزد دیگر به‌نفع جو بایدن تأثیر زیادی در افزایش قابل‌توجه آرای وی در مقایسه با برنی سندرز داشت و سرانجام برنی سندرز که از قبل نیز زمزمه‌هایی مبنی بر کناره‌گیری‌اش از انتخابات به‌منظور تقویت جایگاه نامزد نهایی دموکرات‌ها در برابر دونالد ترامپ مطرح بود، انصراف خود را از انتخابات اعلام کرد.

در پی کناره‌گیری سندرز از انتخابات، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا که دیگر عملاً به‌عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با ترامپ در انتخابات ماه نوامبر (آبان) انتخاب شده است، در پیامی توئیتری نوشت: «من برنی [سندرز]را خیلی خوب می‌شناسم. او یک مرد خوب، یک رهبر بزرگ و یکی از قدرتمندترین صدا‌ها برای تغییر در کشور ماست. سخت است که بخواهیم کمک‌های او به نظام سیاسی‌مان را در یک توئیت بیان کنیم؛ بنابراین من تلاش نمی‌کنم که این کار را انجام دهم.»

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری