شما اینجا هستید
استان ها » هجوم موج جدید ملخ به جنوب شرق کشور

احسن نیوز:

 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلام حیدر زورقی افزود: در بین ۶ استان درگیر مبارزه با ملخ صحرایی در کشور تاکنون سیستان و بلوچستان با ۳۹ هزار و ۹۳۱هکتار مبارزه (۳۶درصد کل مبارزه) رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: از کل سطح مبارزه انجام شده از آبان سال ۹۸ تاکنون ۴۱ درصد علیه پوره ملخ و ۵۹درصد علیه ملخ صحرایی بالدار به انجام رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از مدیران جهادکشاورزی خواست مراتب این هشدار را به همه مراکز جهادکشاورزی و بهره‌برداران بخش کشاورزی مناطق اعلام و در اسرع وقت نشست ستاد بحران به ریاست فرماندار شهرستان را تشکیل تا با بهره‌گیری از تمامی امکانات و کمک دستگاه‌های اجرایی نسبت به رصد و مبارزه با این آفت خطرناک اقدام کنند.

این مسئول تاکید کرد: مبارزه با آفت زنگ زرد گندم در شهرستان‌های حوزه سیستان ادامه دارد. تداوم بارندگی‌ها و افزایش رطوبت باعث گسترش این بیماری شده و کار مبارزه را سخت‌تر کرده است.

زورقی افزود: از اسفند سال ۹۸ تاکنون ۱۰هزار و ۳۹۲هکتار از مزارع گندم و جو در شمال سیستان و بلوچستان علیه زنگ زرد غلات توسط ۴۶دستگاه سمپاش دولتی و ۱۷۸دستگاه بخش خصوصی با مشارکت فعال کشاورزان سمپاشی شده است.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری