شما اینجا هستید
اجتماعی » ترافیک دهه شصتی تهران در روزهای کرونایی

احسن نیوز:

سرهنگ محمد رازقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت ترافیک پایتخت پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: پس از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور و از هفته دوم اسفند ماه با تعطیل شدن مدارس، ترافیک در معابر پایتخت حدود ۵۰ درصد کاهش یافت. این وضعیت در نیمه دوم اسفند نیز ادامه داشت و در مجموع ترافیک نیمه دوم پایتخت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۷۰ درصد کاهش یافت.

وی ادامه داد: در نوروز ۹۹ نیز این روند کاهشی ادامه داشت، به طوری که حدود ۸۵ درصد کاهش تردد در این ایام نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشتیم و این وضعیت در روز سیزده‌بدر به اوج خود رسید و کاهش ۹۰ درصدی ترافیک در این روز به ثبت رسید.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: با پایان تعطیلات حجم ترافیک در هفته سوم فروردین ماه کمی افزایش یافت که این وضعیت در هفته چهارم فروردین نسبت به هفته سوم فروردین حدود ۱۰ درصد هم افزایش داشت و ما شاهد ترافیک در برخی معابر و بزرگراه‌های پایتخت بودیم؛ اما اگر بخواهیم ترافیک هفته چهارم فروردین ماه ۹۹ را با ترافیک هفته چهارم فروردین ماه سال ۹۸ مقایسه کنیم‌، باز هم حدود ۷۵ درصد کاهش داشته است.

رازقی درباره اینکه وضعیت ترافیکی پایتخت در اسفند و فروردین معادل چه دوره‌ای است؟ گفت: این حجم تردد در مجموع و به طور میانگین معادل سال‌های پایانی دهه۶۰ بود و البته با این تفاوت که در آن ایام تعداد خودروها قابل مقایسه با الان نبود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری