شما اینجا هستید
استان ها » آب‌های زیرزمینی آلوده به کرونا نیست

احسن نیوز:

ایسنا/آذربایجان شرقی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: احتمال آلودگی آب‌های زیرزمینی به کرونا از طریق اجساد در حد تئوری بوده و اجساد با ریختن آهک دفن می‌شوند و انتظار می‌رود ویروس، به آب‌های زیر زمینی نفوذ نکند.

محمد حسین صومی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: واقعا آب، محل زندگی و تکثیر ویروس نیست و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

وی بیان کرد: در روزهای اول نیز بررسی‌های زیادی برای افزایش کلر آب به عنوان مهار کننده ویروس انجام شد که نتوانستیم به نتیجه قطعی برسیم.

صومی با بیان اینکه انتقال ویروس از طریق اجساد، قطعی است، گفت: اجساد فوتی‌های کرونا تفاوتی با سایرین نداشته و در کنار فوتی‌های عادی و در آرامستان وادی رحمت تبریز، دفن می‌شوند.

وی، اضافه کرد: فوتی‌های عادی را هم کرونایی در نظر می‌گیریم و آن‌ها نیز با تدابیر لازم برای تدفین کرونایی‌ دفن می‌شوند، چرا که این کار ضرری ندارد، اما اگر برعکس باشد، ممکن است چند نفر در این راه آلوده شوند.

به گزارش ایسنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آخرین وضعیت مسمومیت با متانول در استان‌ اظهار کرد: آمار ما با آمار ارائه شده از سوی پزشکی قانونی متفاوت بوده و حدود ۳۵ نفر در بیمارستان‌های ما فوت کرده‌اند.

وی، گفت: به دلیل فوت برخی افراد در خانه، آمار پزشکی قانونی بیشتر از آمار ما است.

وی، متذکر شد: در حال حاضر حدود چهار نفر بر اثر مسمومیت با متانول در بیمارستان‌های ما بستری هستند.

صومی، اظهار کرد: بالا بودن آمار مسمومیت با متانول در تبریز نسبت به جمعیت طبیعی بوده و در اهر نیز چندین نفر بر اثر استفاده دسته جمعی و چند نفر دیگر نیز به دلیل تهیه از یک نقطه مسموم شده بودند، هرچند در روزهای اول اهر به پیک رسیده بود، اما پس از چند هفته مراجعه‌کننده‌ای از این شهرستان نداشتیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری