شما اینجا هستید
استان ها » سرقت حدود ۲۳ هزار انواع علائم و تابلو ایمنی در جاده های سیستان و بلوچستان

احسن نیوز:

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از سرقت ۲۲ هزار و ۹۲۹ انواع تابلو و علامت هشدار دهنده در محورهای مواصلاتی استان به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد ریال در سال ۹۸ خبر داد.

ایوب کرد اظهار داشت: نصب علائم و تابلوهای هشدار دهنده در محورهای مواصلاتی یکی از وظایف این اداره کل است که متاسفانه هر روزه تعداد قابل توجهی از این علائم همچون پایه مسیر نما، تابلوهای اخطاری، انتظامی و اطلاعاتی، بشکه ترافیکی، چراغ های چشمک زن و صفحه گاردریل، به سرقت می رود.

 وی بیشترین علائم سرقت شده در سال گذشته را صفحه مسیر نما با ۷ هزار و ۷ مورد، پایه مسیر نما با سه هزار و ۵۰۲ مورد، صفحه بال کبوتری با ۲ هزار و ۹۰۹، پایه تابلوی بال کبوتری با یک هزار و ۹۱۹ مورد و صفحه جان پناه پل با هزار و ۶۲۴ مورد عنوان کرد و افزود: با توجه به ثبت متوسط سالانه بیش از ۴۵ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان، سرقت این علائم به طور قطع در افزایش تصادفات و تلفات جاده ای استان تاثیر گذار است.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: علائم جاده ای سرقت شده با قیمت‌های بسیار اندک فروخته می‌شود در حالیکه این اداره‌ کل باید برای خرید و نصب مجدد آنها هزینه‌های سنگینی را از محل اعتباراتی که می‌توانست در زمینه بهسازی جاده‌های استان صرف شود متحمل می‌گردد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از مردم تقاضا می شود در صورت مشاهده سرقت و یا خرید و فروش علائم جاده ای، مراتب را فوراً به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند یا از طریق تماس با تلفن های ۱۴۱ و یا ۳۱۴۱ مختص استان سیستان و بلوچستان جهت رسیدگی فوری گزارش دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری