شما اینجا هستید
ورزشی » قرارداد فدراسیون با اسکوچیچ سرمشق قراردادهای خارجی!

احسن نیوز:

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: در صورت تصویب هیات رئیسه برای عقد قرارداد‌ها به صورت ریالی، قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با فدراسیون سرمشق تمامی قرارداد‌های بازیکنان ایرانی و خارجی فوتبال باشگاهی می‌شود.

به گزارش تابناک ورزشی، فریبرز محمودزاده در مورد احتمال ریالی شدن تمامی قرارداد‌های فوتبال باشگاهی در ایران اظهار داشت: به دلیل نوسانات قیمت ارز و ارزش گذاری پول کشورمان در جلسات مختلف با باشگاه‌ها در روز‌های اخیر در حضور دبیرکل محترم فدراسیون و مسئولان سازمان لیگ این پیشنهاد مطرح شده و باشگاه‌ها نیز از این پیشنهاد استقبال کرده اند در فصول گذشته شاهد بودیم که نه تنها بازیکنان خارجی بلکه قرارداد برخی از بازیکنان ایرانی با باشگاه های شان در کشور به صورت دلاری یا یورویی امضا می‌شده است.

وی افزود: به همین دلیل فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به دنبال راه حلی برای کاهش شکایت‌های بازیکنان و مربیان خارجی در مراجع بین المللی است. یکی از پیشنهاد‌ها اینگونه است که امضا قرارداد با ارز‌های خارجی در فوتبال باشگاهی ممنوع شود و مربیان و بازیکنان خارجی که به فوتبال ایران می‌آیند نیز قراردادشان با وجه رایج کشور یعنی ریال منعقد شود. البته این پیشنهاد هنوز در هیات رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مراحل اداری را طی نکرده است. ابتدا باید بررسی شود تا ببینیم که این نحوه امضا قرارداد با آئین نامه‌های بین المللی فوتبال، موازین حقوقی و حتی قوانین تجارت تضادی نداشته باشد.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: در صورتی که از نظر حقوقی و قانونی مشکلی برای امضا قرارداد به صورت ریالی نباشد این مساله بعد از تصویب در هیات رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به صورت ائین نامه اجرایی در خواهد آمد. در حال حاضر قرارداد دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به صورت ریالی امضا شده و این قرارداد می‌تواند سرمشق همه قرارداد‌های بازیکنان و مربیان خارجی در بخش باشگاهی خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری