شما اینجا هستید
بین الملل » چین یک تیم پزشکی برای «کیم جونگ اون» اعزام کرد

احسن نیوز:

 به نقل از فرارو اعزام این تیم توسط چین در شرایطی است که اخبار و شایعات زیادی در مورد سلامتی رهبر کره شمالی که از روز ۲۳ فروردین تا کنون در انظار عمومی ظاهر نشده در رسانه‌های منطقه منتشر شده است.

تیم پزشکی چین شامل سه نفر است و روز پنجشنبه پکن را به مقصد پیونگ یانگ ترک کرده است اعزام این تیم به پیونگ یانگ با انتشار شایعات زیادی در مورد سلامتی رهبر کره شمالی همزمان شده است.

برخی گزارش‌ها حاکی است که رهبر کره شمالی بتازگی عمل رینوپلاستی (استندگذاری) قلبی انجام داده است.

هنگامی که «کیم جونگ ایل» پدر «کیم جونگ اون» رهبر فعلی کره شمالی، در سال ۲۰۰۸ میلادی دچار سکته مغزی شد رسانه‌های کره جنوبی در آن زمان گزارش دادند که پزشکان چینی به همراه پزشکان فرانسوی در معالجه وی شرکت داشته اند.

انتشار گزارش‌هایی از خروج «اون» از پیونگ‌یانگ

در همین حال، برخی منابع خبری گزارش داده‌اند، رهبر کره شمالی احتمالا پایتخت این کشور را ترک کرده و در مکانی ناشناخته در سواحل شرقی کشورش مستقر شده است.

این شایعات در حالی مطرح می‌شود که گزارش‌هایی تاییدنشده از قرار داشتن کیم جونگ اون در وضعیتی بحرانی در پی یک عمل جراحی قلب منتشر شده است.

پایگاه خبری «نیوسیس» به نقل از منابع اطلاعاتی در کره‌جنوبی گزارش داده است، این احتمال وجود دارد که کیم جونگ اون از پایتخت خارج شده و به شهر وونسان رفته باشد.

بر اساس این گزارش، بررسی تردد‌ها نشان می‌دهد، این احتمال وجود دارد که کیم جونگ اون از پایتخت خارج شده است.

«نیوسیس» گزارش داده است، قطار مخصوصی که کیم جونگ اون از آن استفاده می‌کند، در وونسان دیده شده، اما هواپیمای شخصی او همچنان در پیونگ‌یانگ است.

گمانه زنی‌ها درباره مشکلات مربوط به سلامتی کیم پس از گزارش “سی ان ان” در اوایل هفته جاری و با استناد به اظهارات یک مقام آمریکایی آغاز شد این رسانه نوشته بود که رهبر کره شمالی پس از عمل جراحی با “خطر جدی” مواجه شده است در دو هفته گذشته هیچ گزارشی درباره سفر‌های رهبر کره شمالی یا عکس‌هایی از فعالیت‌های عمومی وی توسط رسانه‌های دولتی نزدیک به رهبر این کشور منتشر نشده است.

کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۱ میلادی و پس از درگذشت پدرش کیم جونگ ایل بر اثر حمله قلبی، به قدرت رسید وی از سال ۲۰۱۸ چهار بار به چین سفر کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری