شما اینجا هستید
بین الملل » عربستان درصدد اعلام اصلاحات جدید است

احسن نیوز:

به نقل از ایسنا، این خبرگزاری در گزارش امروز (شنبه) خود اعلام کرد، عربستان گام‌های جدیدی در این مسیر برداشته به طوریکه اخیرا دو قانون مجازات را تعدیل کرد و مجازات شلاق را برداشت و در فرمانی سلطنتی به اجرای حکم اعدام محکومانی که در سنین پایین مرتکب جرم شده باشند، خاتمه داد.

این خبرگزاری به نقل از منابع آگاه به طرح‌های محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی گزارش داد، گام‌های بیشتری ترجیحا در اندک هفته‌ها و ماه‌های آینده برداشته خواهند شد که شامل اصلاح قانون مجازات می‌شود به طوریکه تعیین مجازات در برخی جرایم مشخص، دیگر در انحصار و تخصص قضات نخواهد بود.

این خبرگزاری می‌افزاید، این گام‌ها با هدف بهبود وجهه و آبروی عربستان در سطح جهانی است که به دلیل پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی و نقض‌های مکرر در جنگ یمن به شدت لکه دار شده است.

آسوشیتدپرس در این راستا روی افزایش تنش در روابط آمریکا و عربستان در پی نوسان قیمت نفت در بازارهای جهانی انرژی تمرکز کرد که به دلیل تصمیم عربستان برای افزایش سطح تولید نفت در مارس پس از اختلاف نظر بین ریاض و مسکو بود، البته خیلی زود مساله حل و فصل شد.

تصمیم سعودی منجر به کاهش بهای نفت همزمان با بحران شیوع کرونا در جهان شد و خسارات هنگفتی به بخش نفت آمریکا وارد کرد به طوریکه برخی قانونگذاران جمهوریخواه در اواخر مارس زبان به تهدید گشودند و گفتند، کمک‌های نظامی آمریکا به عربستان در صورتیکه تغییر موضع ندهد، باید قطع شوند.

خبرگزاری رویترز نیز اخیرا گزارشی از تهدید مشابهی از زبان دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان تماس تلفنی‌اش در اوایل آوریل با بن ‌سلمان منتشر کرده بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری