شما اینجا هستید
ورزشی » بازگشت میزبانی کشتی گزینشی المپیک به چین/ فرصت ۱۰ ماهه ایران برای ۶ سهمیه

احسن نیوز:

پس از لغو رقابت‌های کشتی گزینشی المپیک به دلیل شیوع ویروس کرونا، سرانجام اتحادیه جهانی کشتی چین، مراکش و مجارستان را به عنوان میزبانان گزینشی المپیک در قاره های آسیا، آفریقا و اروپا معرفی کرد و قرار است این رقابت‌ها به احتمال قوی اواخر سال ۹۹ برگزار شود.

به گزارش ایسنا به نقل از Inside the games، پس از لغو رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره‌های آسیا، اروپا و آفریقا و با توجه به تعویق یکساله المپیک توکیو بدلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، اتحادیه جهانی کشتی سرانجام ۳ کشور میزبان رقابت های گزینشی المپیک در ۳ قاره را معرفی کرد.

بر این اساس چین، مراکش و مجارستان به عنوان میزبانان کسب سهمیه المپیک در قاره های آسیا، آفریقا و اروپا معرفی شدند.

تاکنون نیمی از سهمیه‌ها (۸ نفر از ۱۶ کشتی گیر در هر وزن رقابت‌های المپیک) در رقابت های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ (هر وزن ۶ سهمیه) و رقابت های گزینشی پان آمریکن(۲ سهمیه در هر وزن) بدست آمده و ۸ سهمیه دیگر در هر وزن نیز در رقابت های گزینشی ۳ قاره و در نهایت رقابت های گزینشی جهانی در بلغارستان مشخص خواهد شد.

ژیان چین در قاره آسیا از همان ابتدا میزبانی مسابقات کسب سهمیه در قاره آسیا را عهده دار بود اما شیوع ویروس کرونا باعث لغو این میزبانی شد. اتحادیه جهانی سپس بیشکک قرقیزستان را به عنوان میزبان معرفی کرد که اینبار نیز شیوع ویروس کرونا باعث لغو این مسابقات از سوی میزبان شد.

طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی قرار است رقابت های کسب سهمیه در ۳ قاره آسیا، آفریقا و اروپا در ماه مارس ۲۰۲۱( اواخر سال جاری) برگزار شود.

همچنین مسابقات جهانی گزینشی المپیک به عنوان آخرین فرصت کسب سهمیه، قرار است آپریل ۲۰۲۱(فروردین سال ۱۴۰۰) در صوفیه بلغارستان برگزار شود.

در هر ۴ رویداد فوق، فینالیست‌ها موفق به کسب سهمیه المپیک خواهند شد.

ایران تاکنون نیمی از سهمیه‌های المپیک شامل ۳ سهمیه در کشتی آزاد و ۳ سهمیه در کشتی فرنگی را در جریان رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ به دست آورده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری