شما اینجا هستید
اقتصادی » بیشترین دستمزد برای کدام شغل ثبت شد؟

احسن نیوز:

به نقل از فارس، طرح آمارگیری از دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرح‌های عمرانی در نیمه دوم سال ۹۸ و درصد تغییرات آن نسبت به دوره قبل و دوره مشابه سال قبل انجام شد.

براین اساس متوسط دستمزد کارگر ساده حدود ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ افزایش یافته است. دستمزد راننده تریلی نیز ۲۹.۷ درصد افزایش دارد.

در بین تمامی اقلام مورد آمارگیری، راننده ماشین‌های سبک – سواری با ۲۰.۱ درصد دارای بیشترین افزایش و سنگ کار درجه یک با ۴.۹ درصد، دارای کمترین افزایش در متوسط دستمزد ساعتی نسبت به دوره قبل بوده اند.

همچنین، مقایسه متوسط دستمزد ساعتی در این دوره با دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد که بیشترین افزایش دستمزد ساعتی مربوط به راننده «دامپر» با ۴۴.۶ درصد و کمترین افزایش دستمزد ساعتی مربوط به «سنگ کار درجه یک» با ۹.۲ درصد بوده است.

طرح آمارگیری از دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرح‌های عمرانی از سال ١٣٦٥ به صورت شش‌ماهه در سطح استان تهران توسط مرکز آمار ایران اجرا می‌شود.

در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به دستمزد ساعتی نیرو‌های انسانی شاغل در طرح‌‏های عمرانی (١٠٩ مورد) با ارسال پرسشنامه مربوط از طریق رایانامه به تعدادی از پیمانکاری‏های نمونه‌ی مجری طرح‏‌های عمرانی در سطح استان تهران جمع ‏آوری می‏شود. این طرح در بهمن ماه سال ١٣٩٨ برای جمع‏ آوری اطلاعات مربوط به نیمه دوم همان سال اجرا شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری