شما اینجا هستید
اجتماعی » «سینما ماشین» بعد از کرونا هم می‌تواند اجرا شود

احسن نیوز:

پخش‌کننده فیلم «خروج» از احتمال اکران «خروج» در شهرهای دیگر با طرح «سینما ماشین» خبر داد و گفت: این نوع اکران می‌تواند پس از بازگشایی سینماها نیز به عنوان یک ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد.

علی سرتیپی در گفت‌وگویی با ایسنا درباره اکران «خروج» در یک محوطه باز بیان کرد: با توجه به استقبال مخاطبان در سانس‌های اولیه، به نظرم اکران خوبی بود و می‌تواند در شهرستان‌ها گسترش پیدا کند بویژه اینکه الان مشهد هم برای اکران «خروج» به صورت «سینما ماشین» درخواست داده است.

او تاکید کرد: به نظرم نباید این نوع اکران محدود به موقعیت فعلی سینماها که بخاطر شیوع کرونا تعطیل شده‌اند، محدود شود و سینما درایواین یا سینما ماشین می‌تواند کنار اکران فیلم‌ها در سالن سینمایی هم برقرار باشد. چنین اکرانی شاید الان خیلی اقتصادی به نظر نیاید ولی کاملا می‌تواند به صرفه باشد و ظرفیتی است که باید در تهران و شهرستان از آن استفاده کرد.

سرتیپی با اشاره به خوب بودن تجربه اکران «خروج» در «سینما ماشین» و ادامه اکران در شب‌های آینده، درباره احتمال اکران فیلم‌های دیگر از این طریق گفت: ما باید امکاناتی برای این نوع اکران تهیه کنیم و چنین روشی را با هماهنگی وزارت ارشاد گسترش دهیم. البته برای فیلم «خروج» سازمان اوج پیشقدم شد، اما همه منتظرند ببینند آورده آن چه می‌شود تا شاید بقیه هم جلو بیایند. با این حال ما در وهله برای این اکران اقتصادی نگاه نکردیم، اما با استقبالی که صورت گرفت به نظر می‌رسد می‌توان این وجه را هم در نظر گرفت.

«خروج» تازه‌ترین فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا است که در جشنواره فیلم فجر سال قبل به نمایش درآمد. فرامرز قریبیان بازیگر نقش اصلی این فیلم است و در کنار او پانته‌آ پناهی‌ها، محمدرضا شریفی‌نیا، کامبیز دیرباز، سام قریبیان، اتش تقی‌پور، محمد فیلی، اکبر رحمتی، گیتی قاسمی و جهانگیر الماسی هم بازی کرده اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری