شما اینجا هستید
گفتگو » چرا پلاسکوی جدید بدون پارکینگ ساخته می‌شود

احسن نیوز:

به نقل از تسنیم، زهرا صدراعظم نوری در جریان دویست و یازدهمین جلسه شورای شهر تهران و در تذکری گفت: از وزیر راه و شهرسازی گلایه داریم و مراتب اعتراض خود را به مصوبه اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری اعلام می‌کنم.

وی ادامه داد: مطابق بند ۶ طرح تفصیلی مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری، تأمین پارکینگ در پروانه‌های ساختمانی هر یک از کاربری‌ها، برای همه ساختمان‌ها و در همه پهنه‌ها الزامی است.

صدراعظم نوری گفت: همچنین مطابق تبصره ۱۰ طرح تفصیلی، تمام ادارات، ارگان‌ها، نهادها، موسسات، شرکت‌های دولتی و غیردولتی و بیمارستان‌ها، ارگان‌ها، نهادها و فروشگاه‌های بزرگ با عملکردهای گوناگون که مراجعین زیادی دارند در زمان احداث یا تجدید بنا و یا ساماندهی فضاهای خود ملزم به تأمین پارکینگ هستند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران با اشاره به ساخت شتابان ساختمان پلاسکو بدون اخذ پروانه ساختمانی و اتمام اسکلت ساختمان، گفت: مطلع شدیم که شورای عالی معماری و شهرسازی برای مالکین ساختمان پلاسکو استثنا قائل شده و تأمین پارکینگ کافی برای این ملک را منتفی کرده است؛ در حالی که ساختمان پلاسکو به ۷۰۹ پارکینگ نیاز دارد.

وی ادامه داد: این تعداد پارکینگ صرفا با بازسازی پارکینگ پروانه، آن هم با ۳۰۰ واحد پارکینگ قطعا کفاف مراجعین و کسبه را نخواهد داد، با وجود اینکه در مجاورت پاساژ پلاسکو قطعه زمین‌های متعلق به مالک (بنیاد مستضعفان) وجود دارد. این قطعه زمین‌ها متعلق به بنیاد است و می‌تواند با ساخت آنها پارکینگ مورد نیاز را تأمین کند.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: سوال و اعتراض من به وزیر این است که اگر مردم عادی هم می‌خواستند چنین مجتمعی بسازند شورای عالی شهرسازی و معماری، مصوب می‌کرد که بدون تأمین پارکینگ چنین ساختمانی ساخته شود؟

صدراعظم نوری در پایان گفت: انتظار ما از وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس شورای عالی شهرسازی و معماری این است که نسبت به رعایت ضوابط و مقررات تأکید بیشتری اعمال و اینگونه استثنا قائل نشوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری