شما اینجا هستید
علمی » افزایش دمای هوا کرونا را ضعیف می‌کند

احسن نیوز:

به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا مژگانی گفت: بر اساس نتایج تست‌های آزمایشگاهی آمار شیوع ویروس کرونا رو به کاهش است و این امر ماحصل رعایت اصول بهداشتی توسط مردم و زحمات و تلاش‌های شبانه روزی کادر بهداشتی و درمانی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی البرز، این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در پاسخ به این که آیا ویروس کرونا انواع مختلفی دارد و علائم بالینی آن متفاوت است عنوان کرد: مطالعات معتبر ویروس کرونا را در سه گروه A,B و C. طبقه بندی کرده‌اند، اما اینکه این سه گروه علائم بالینی متفاوتی ایجاد می‌کنند در هیچ تحقیقی به اثبات نرسیده است.

متخصص ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی البرز خاطر نشان کرد: وقتی ویروس وارد بدن افراد از نژاد‌های متفاوت می‌شود در ابتدا با میزبان خود اندکی یکسان‌سازی انجام می‌دهد و به میزان خیلی کمی جهش می‌کند، اما به این معنا نیست که سیمای کلی بیماری تغییر می‌کند.

وی در مورد انجام تست کرونا برای همه افراد عنوان کرد: این تست فقط با نظر متخصص عفونی، ریه و یا گوش و حلق و بینی پس از تب سنجی و علائم بالینی انجام می‌شود و هنوز امکان پذیر نیست تا برای همه افراد تست انجام شود.

مژگانی افزود: خوشبختانه شواهد نشان می‌دهد افزایش دمای هوا به ضعیف شدن ویروس کمک می‌کند، اما مردم باید همچنان نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا مجدداً شاهد افزایش شیوع بیماری نباشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری