شما اینجا هستید
بین الملل » عراق به دنبال خرید اس۳۰۰ و اس۴۰۰ از روسیه

احسن نیوز:

خبرگزاری رسمی عراق (واع) به نقل از محمدرضا آل‌حیدر، رئیس کمیته امنیتی و دفاعی پارلمان عراق اعلام کرد: عراق قصد دارد سامانه‌های اس۳۰۰ و اس۴۰۰ را از روسیه خریداری کند تا حریم هوایی خود را در برابر هرگونه تجاوز خارجی ایمن کند و در صورتی که طرف آمریکایی با استقرار سامانه پدافند هوایی از عراق پشتیبانی نکند، عراق این سامانه روسی را خریداری خواهد کرد.

آل‌حیدر گفت: عراق نیاز دارد سامانه پدافند هوایی را برای حفاظت از حاکمیت خود و نیز ممانعت از هرگونه نقض حریم هوایی‌اش ایجاد کند، سامانه پدافندی آمریکا در آنجا فعال نیست.

رئیس کمیته امنیتی و دفاعی پارلمان عراق افزود: کمیته همراه با قوه مجریه نقش نظارتی و قانونی را برای افزایش روحیه نیروهای امنیتی و رفع نیازهای آنها ایفا کرده و مبالغ لازم را در بودجه تصویب کرده و با برگزاری نشست‌هایی با فرماندهان امنیتی و پیگیری شرایط میدانی از آنها، در حوزه‌های اطلاعاتی به آنها مشاوره می‌دهد.

انتظار می‌رود عراق ژوئن آتی با توجه به تصمیم پارلمان در اوایل سال جاری میلادی برای اخراج نیروهای بیگانه از خاک کشور، با دولت آمریکا وارد مذاکرات درباره آینده نیروهای آمریکایی در عراق شود.

نیروهای آمریکایی و تعدادی از نیروهای ائتلاف ضد داعش پیش از مذاکرات آتی پیش دستی کرده و پایگاه‌های خود در استان‌های بغداد، کرکوک، الانبار و نینوا را تخلیه کرده و آنها را به نیروهای عراقی تحویل دادند.منبع: ایسنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری