شما اینجا هستید
بین الملل » مارک اسپر: مدرن‌سازی تسلیحات به‌رغم کرونا ادامه می‌یابد

احسن نیوز:

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد، پنتاگون احتمالا از میزان برنامه‌های تسلیحاتی قدیمی‌تر برای خرید تسلیحات جدید در سال‌های آتی بکاهد و این در شرایطی است که واکنش دولت فدرال به کرونا حجم بزرگی از بودجه‌ها را به خودش اختصاص دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه برکینگ دیفنس، پاندمی کروناویروس و تاثیر آن بر جامعه و اقتصاد آمریکا رهبران پنتاگون را نگران ساخته است. تزریق تریلیون‌ها دلار از سوی کنگره و دولت ترامپ به اقتصاد بحران‌زده آمریکا، به حجم کسری بودجه بالای این کشور اضافه می‌کند.

مارک اسپر با اشاره به اینکه ممکن است برنامه‌های قدیمی‌تر هدف قرار گیرند، به خبرنگاران در پنتاگون گفت: ما نیاز به حرکت داریم و باید آن دلارها را برای آینده سرمایه‌گذاری کنیم. هم‌اکنون هم برنامه‌های زیادی داریم و می‌توانم انتخاب کنم که ده‌ها مورد از آن‌ها محدود شده یا کاهش یابند.

وزیر دفاع آمریکا سه‌شنبه گفت، اگر پنتاگون با بودجه‌های محدودتر در سال‌های آتی مواجه شود، برنامه‌ریزهای سازمانی باید به برنامه‌های میراثی نگاهی بیندازند تا برای ملزومات مدرن‌سازی اعتبار تامین کنند. تمایل من این است که هیچ کدام از برنامه‌های مدرن‌سازی آسیب نبینند؛ برنامه این است که به عقب رفته و از برخی از برنامه‌ها خارج شویم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری