شما اینجا هستید
بین الملل » محمود عباس آمریکا و اسرائیل را تهدید کرد

احسن نیوز:

 به نقل از آناتولی، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست کمیته مرکزی فتح در رام‌الله گفت: اگر اسرائیل حتی یک سانتیمتر از حرم ابراهیمی در الخلیل یا الاغوار یا شهرک‌ها را به اراضی خود ملحق کند، ما نیز تمام توافقنامه‌ها با اسرائیل و آمریکا را لغو می‌کنیم.

عباس در این نشست درباره تدابیر اتخاذ شده برای مقابله با کرونا هم صحبت کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم شهیونیستی وعده داده که بعد از تشکیل دولت جدید، شهرک‌های کرانه باختری و غور اردن را به اراضی خود ملحق کند. هم‌زمان کمیته مرکزی فتح درخواست عباس از طرف‌های بین‌المللی از جمله شورای امنیت برای عمل به مسئولیت‌های خود و اعمال فشار بر اسرائیل برای توقف طرح‌هایش برای الحاق را ستود.کمیته فتح در این نشست درباره اوضاع سیاسی خطرناکی که مسئله فلسطین در آن قرار دارد و تهدیدات مکرر اسرائیل برای اجرای طرح الحاق صحبت و تأکید کرد: این اقدام نقض قوانین بین‌المللی است و فرصت تحقق صلح عادلانه و فراگیر را از بین می‌برد.

این کمیته تأکید کرد: اصرار اسرائیل برای ادامه شهرک‌سازی و قتل و ویرانی و یورش به اماکن مقدس موجب تحقق صلح و ثبات نخواهد شد. کمیته مرکزی فتح در این نشست بر لزوم آزادی تمام اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی نیز تأکید کرد. کمیته فتح همچنین بر لزوم پایان دودستگی تأکید کرد و پایداری مردم در قدس را ستود.منبع: ایسنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری