شما اینجا هستید
اقتصادی » اخراج ۳۷۰۰ کارمند «اوبر»

احسن نیوز:

به نقل از تلگراف، اوبر به دلیل پیامد‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا ۳۷۰۰ نفر از کارمندانش را اخراج می‌کند.

این شرکت آمریکایی اعلام کرده برای کاهش ۱۴ درصدی هزینه ها، مجبور به کاهش نیروی انسانی خود شده است. این شرکت کارمندان بخش خدمات پشتیبانی مشتریان و تیم‌های استخدامی خود را کاهش می‌دهد. همچنین دارا خسروشاهی مدیر ارشد اجرایی اوبر نیز از باقیمانده دستمزد خود در ۲۰۲۰ میلادی چشم پوشی می‌کند.

خسروشاهی در ایمیلی به کارمندان اوبر نوشت: تغییرات سخت تری در دو هفته آینده در پیش است.

کاهش نیروی انسانی بخشی از برنامه اوبر برای کم کردن هزینه‌های عملیاتی در واکنش به چالش اقتصادی و عدم قطعیتی است که در نتیجه شیوع کووید۱۹ به وجود آمده است.

همچنین این شرکت تصمیم دارد ۱۸۰ مرکز سرویس برای رانندگان را تعطیل کند. در این مراکز کارمندان با رانندگان و کاربران اپلیکیشن اوبر ارتباط برقرار می‌کردند.

در کنار این موارد، در ماه آوریل این شرکت پیش بینی خود از درآمد سالانه را کاهش داد. پیش از این اوبر تخمین می‌زد درآمد شرکت در ۲۰۲۰ میلادی به ۱۶ تا ۱۷ میلیارد دلار برسد و در پایان سال به سودآوری دست یابد. اما اکنون تحلیل‌ها حاکی از آن است که درآمد اوبر در سال جاری به ۱۴.۴ میلیارد دلار می‌رسد و زیاندهی شرکت همچنان پا برجا خواهد بود.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که شرکت تاکسی اینترنت لیفت نیز هفته گذشته اعلام کرد ۱۷ درصد نیروی کار خود را اخراج می‌کند.منبع: مهر

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری