شما اینجا هستید
بین الملل » ترامپ: بحران کرونا از ۱۱ سپتامبر بدتر است

احسن نیوز:

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که بحران کرونا در این کشور از حملات یازدهم سپتامبر و حمله غافل‌گیرانه به پرل هاربر توسط ارتش ژاپن بدتر و سخت‌تر است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ سفید با اشاره به تأثیر جهانی ویروس همه‌گیر کرونا و برخی دیگر از وقایع نه‌چندان خوشایند در تاریخ این کشور مانند حملات یازدهم سپتامبر و حمله غافل‌گیرانه به پرل هاربر توسط ارتش ژاپن در سال ۱۹۴۱ اعلام کرد که بحران کروناویروس ازحملات یازدهم سپتامبر و حمله پرل هاربر هم بدتر است.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که قصد دارد تا هفته آینده اعضای جدید کارگروه مقابله با کروناویروس در این کشور را اعلام کند که تمرکزشان بر اقدامات پیشگیرانه‌ی پزشکی و کاهش محدودیت‌های اعمال شده بر زندگی اجتماعی و مشاغل آمریکایی‌ است.

ترامپ در نشست خبری کاخ سفید اعلام کرد: این (کرونا) بدتر از حمله پرل هاربر است. این بحران بدتر از حادثه‌ی یازدهم سپتامبر که منجر به کشته شدن حدود ۳ هزار نفر و تخریب مرکز تجارت جهانی در نیویورک شد، است که هرگز نباید اتفاق می‌افتاد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایالات متحده در حال حاضر از مرز ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر فراتر رفته است و حدود ۷۳ هزار نفر هم بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری