شما اینجا هستید
استان ها » زندان‌های اردبیل عاری از کروناست

احسن نیوز:

ایسنا/اردبیل مدیر کل زندان‌های استان اردبیل گفت: تاکنون هیچ مورد مشکوک و ابتلا به بیماری کرونا را در زندان‌های استان اردبیل شاهد نبودیم.


حسینی ۱۷ اردیبهشت در جلسه ستاد کرونای استان اردبیل اظهار کرد: به دنبال شیوع بیماری کرونا در استان اداره کل زندان‌ها نیز تدابیری را با هدف کنترل و پیشگیری از شیوع این بیماری در نظر گرفته است تا با قرنطینه و ضدعفونی همه بخش‌های زندان مانع از گسترش این بیماری شود.
وی خاطرنشان کرد: تمامی مراکز ما در استان به امکانات ضدعفونی، تب‌سنج و تهیه و توزیع به موقع ماسک و دستکش و سایر اقلام بهداشتی مجهز شده و در کنار آن غربالگری‌های روزانه نیز از زندانیان انجام می‌شود.
مدیر کل زندان‌های استان اردبیل افزود: ما در زندان‌های استان سه سالن مجزا را برای قرنطینه زندانیان اعم از زندانیان جدید و از مرخصی برگشته در نظر گرفتیم تا در سه مرحله برنامه مراقبت و نگهداری از آنها انجام شود.
حسینی این مراقبت‌ها را در سه فاصله زمانی سه هفته‌ای اعلام کرد و گفت: در صورتی که زندانیان در این سالن‌ها عاری از ویروس کرونا باشند، به بندهای مورد نظر انتقال داده می‌شوند.
وی بیان کرد: ۲۵ تخت به عنوان اقامتگاه موقت در زندان اردبیل در نظر گرفته شده تا جداسازی زندانیان جدید با زندانیان قدیم نیز از طریق این سالن انجام شود.
مدیر کل زندان‌های استان اردبیل با بیان اینکه تاکنون در این سه ماه حتی یک مورد مبتلا و مشکوک به کرونا در زندان‌های استان گزارش نشده است، تصریح کرد: همچنان به صور مرتب ورود و خروج به زندان کنترل شده و بندهای مختلف ضدعفونی می‌شود.
حسینی به محدودیت ایجاد شده برای ملاقات خانواده‌ها با زندانیان اشاره کرد و گفت: هرگونه ملاقات خصوصی و حضوری ممنوع شده و اخیرا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود ملاقات‌های کابینی در حال انجام است.
وی در مورد بازگشت زندانیان دارای مرخصی در ایام کرونا اظهار کرد: این زندانیان نیز در همان بدو ورود مورد تست و غربالگری قرار می‌گیرند تا انتقالی به داخل زندان انجام نشود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری