شما اینجا هستید
بین الملل » عربستان یگان پلیس برای اجرای محدودیت‌های تجمعات تشکیل داد

احسن نیوز:

عربستان یگان پلیس جهت نظارت بر نقض‌های قوانین منع تجمع بیش از پنج نفر تشکل داد، منع تجمع در راستای مهار شیوع کرونا در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، عربستان تجمع بیش از پنج را ممنوع کرده و امروز اعلام کرد، ناقضان این اصول طبق قانون مجازات خواهند شد.

عربستان همچنین شهروندانی که هرگونه تخلف از این قوانین و محدودیت‌ها را اطلاع دهند، تشویق کرده است. وزارت کشور عربستان امروز لیست مربوط به کاهش تجمعات را که در قطع زنجیره انتقال کرونا نقش دارند و نیز لیست تخلفات و مجازات‌های در نظر گرفته شده در این باره را اعلام کرد.

براساس لیست کاهش تجمعات که وزارت کشور مصوب کرده و وزیر کشور آن را امضا کرده همه افرادی که از هرگونه تجمع مغایر با احکام این لیست مطلع هستند باید محلی که شاهد چنین تجمعی است را به طرف مربوطه گزارش دهند.

یک منبع وزارت کشور عربستان اعلام کرد، پیرو اعلام دستورالعمل‌های صادر شده قبلی درباره مقررات و مجازات‌ها در حق ناقضان تدابیر قرنطینه و پیش‌گیری و براساس بند دوم دستور سلطنتی وزارت کشور لیست کاهش تجمعات را صادر کرد که در جلوگیری از شیوع کرونا نقش دارند.

طبق این لیست، فاصله گذاری اجتماعی، تنظیم تجمعات مردمی که دلیل اصلی شیوع کرونا است رعایت شود و تجمعات کاهش یابد که ممانعت از شیوع کرونا و مهار آن را تضمین می‌کند. انواع تجمعات خانوادگی غیرخانوادگی، تجمعات در مناسبت‌های اجتماعی، تجمعات کاری، تجمعات در محل‌های تجاری منع می‌شوند.

بر این اساس برای نظارت بر انواع تجمعات و محل‌های برگزاری آن چه در داخل محله‌ها یا شهرها یا خارج آن یگان‌های امنیتی پلیس تشکیل شده تا با گروه‌های ناظر بر تاسیسات بخش خصوصی همکاری کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری