شما اینجا هستید
بین الملل » مدارس و مراکز خرید در دانمارک بازگشایی می‌شود

احسن نیوز:

نخست‌وزیر دانمارک اعلام کرد که در مرحله‌ی دوم کاهش محدودیت‌های قرنطینه در این کشور، از روز دوشنبه مراکز خرید، کافه‌ها و رستوران‌ها مجدد بازگشایی می‌شود و دانش‌آموزان به مدارس باز خواهند گشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مته فردریکسون، نخست‌وزیر دانمارک اعلام کرد که از روز دوشنبه هفته‌ی آینده مراکز خرید، کافه‌ها و رستوران‌ها مجاز به بازگشایی خواهند بود و دانش‌آموزان در مرحله‌ی دوم کاهش محدودیت‌های قرنطینه در کشور به مدارس باز خواهند گشت.

وی‌ اظهار کرد که این طرح پیشنهادی دولت قرار است به زودی مورد بحث قرار گیرد.

مته فردریکسون، نخست‌وزیر دانمارک گفت که در این طرح دولت پیشنهاد کرده است که تمام بخش‌های اقتصادی از جمله مراکز خرید، رستوران‌ها و کافه‌ها و… دوباره بازگشایی شوند و دانش‌آموزان به آموزش روزانه بازگردند و زندگی روزمره در کشور از سر گرفته شود.

دانمارک از نخستین کشورهایی بود که به اعمال مقررات قرنطینه پرداخت و از اجتماعات عمومی جلوگیری به عمل آورد و هم‌چنین تمامی مدارس، رستوران‌ها و کافه‌ها به منظور جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر کرونا تعطیل شد.

دولت با احزاب مخالف روی طرح پیشنهادی خود که قرار است قبل از ۱۰ مه منتشر شود، در حال مذاکره است.

نخست‌وزیر دانمارک اعلام کرد: همه در دولت می‌خواهند که هرچه زودتر بازگشایی‌ها انجام شود. هیچ کس نمی‌خواهد تعطیلی‌ها حتی یک روز بیشتر از حد ضروری ادامه داشته باشد اما باید در نظر گرفت که ما مسئول سلامتی جامعه هستیم.

براساس آخرین آمار؛ تاکنون در دانمارک ۹ هزار و ۹۳۸ به کرونا مبتلا شده و ۵۰۶ تن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری