شما اینجا هستید
بین الملل » واکنش تشکیلات خودگردان فلسطین به اظهارات سفیر آمریکا در اراضی اشغالی

احسن نیوز:

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به اظهارات سفیر آمریکا در اراضی اشغالی در خصوص الحاق مناطقی در کرانه باختری، اظهارات وی را دروغ و مردود خواند و اعلام کرد، تصمیم الحاق بر اساس طرح «معامله قرن» و نقشه‌های آمریکا است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت، ملت فلسطین همه توطئه‌ها را خنثی و قاطعانه با طرح الحاق مقابله خواهد کرد. همان‌طور که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست جنبش عدم تعهد اعلام کرد، اگر رژیم صهیونیستی طرح الحاق را اعلام کند، همه توافق‌نامه‌ها و تفاهم‌ها با رژیم صهیونیستی و آمریکا لغو خواهد شد.

پیش از این روزنامه «اسرائیل الیوم» نوشت، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی اعلام کرد، واشنگتن آماده است تا در هفته‌های آتی الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را به رسمیت بشناسد.

وی در مصاحبه با این روزنامه گفت: زمانی که روند ترسیم نقشه‌ها به پایان برسد و زمانی که دولت اسرائیل با لغو احداث در مناطق C و مذاکره با فلسطینی‌ها با استناد به طرح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا موافقت کند، ما حاکمیت اسرائیل بر مناطق کرانه باختری و غور اردن را به رسمیت خواهیم شناخت.

فریدمن گفت: آمریکا هیچ شروطی برای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر این مناطق ندارد. ما از اسرائیل نمی‌خواهیم تعهد بدهد کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد بلکه شرط این موضوع این است که نخست‌وزیر مذاکره با فلسطینی‌ها را بپذیرد و آن‌ها را به دیدار و گفت‌وگو برای مدت چهار سال دعوت کند.

وی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را تشویق کرد با عباس رایزنی کرده و او را به مذاکره دعوت کند و گفت: حمایت آمریکا از روند الحاق منوط به پاسخ طرف فلسطینی‌ به این دعوت‌ها نیست.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری