شما اینجا هستید
بین الملل » اعلام آمادگی آمریکا برای به رسمیت شناختن مالکیت رژیم صهیونیستی بر اراضی کرانه باختری

احسن نیوز:

سفیر آمریکا در رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا برای به رسمیت شناختن حق حاکمیت این رژیم بر بیش از ۳۰ درصد کرانه باختری آماده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیوید فریدمن، سفیر ایالات متحده در رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کرد که دولت ترامپ آمادگی دارد تا حاکمیت و مالکیت رژیم صهیونیستی بر ۳۰ درصد از اراضی کرانه باختری را به رسمیت بشناسد.

نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با مساعدت رقیب قبلی خود، بنی گانتز قصد دارد دولت وحدت تشکیل دهد و بخش‌هایی از فلسطین اشغالی در کرانه‌ی باختری را عملاً به رژیم غاصب صهیونیستی واگذار کند.

دیوید فریدمن همچنین برای این اقدام یک بازه زمانی پیشنهاد کرد و گفت: «همه می‌دانند که این اتفاق در ماه ژوئیه رخ خواهد داد، مطمئنم که مردم اسرائیل خود را برای ۱ ژوئیه آماده خواهند کرد.»

وی هم‌چنین اعلام کرد: «نقشه‌برداری باید انجام شود. دولت رژیم صهیونیستی باید به حاکمیت بر نیمی از منطقه موافقت کرده آن را اعلام کند. ما (ایالات متحده) نمی‌توانیم اعلام حاکمیت کنیم. دولت رژیم صهیونیستی باید این کار را انجام دهد. سپس ما آماده خواهیم بود که از آن حمایت کرده و در امتداد آن حرکت کنیم. بنابراین دولت رژیم صهیونیستی باید ابتدا اقدام کند.»

طرح برقراری صلح توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای حل مناقشات میان رژیم صهیونیستی و فلسطین موسوم به معامله قرن در ۲۸ ژانویه سال ۲۰۲۰ ارائه شد. در حالی که رژیم غاصب صیهیونیستی با این طرح موافقت کرده، رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین این طرح را کاملاً رد کرده است. احمد ابول غیت، رئیس اتحادیه عرب اظهار کرد که تغییر موضع آمریکا در مقابل فلسطینی‌ها و عدم توجه به قطعنامه‌های تاریخی به ایجاد صلح و برطرف کردن مناقشات کمکی نمی‌کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری