شما اینجا هستید
بین الملل » تظاهرات در تل‌آویو علیه کابینه جدید

احسن نیوز:

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، تظاهرات‌کنندگان با حضور نتانیاهو در رأس کابینه به دلیل داشتن پرونده‌های فساد مالی مخالفت کردند.

به نوشته روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت، صدها معترض در میدان رابین در مرکز تل آویو با شعار «اسرائیل احساس شرم می‌کند» علیه کابینه جدید تظاهرات کردند.

نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) روز پنجشنبه به تشکیل کابینه بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس، بر اساس توافق نخست‌وزیری چرخشی، رأی مثبت دادند.

این درحالی است که پیش از این بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی مداخله دادگاه عالی این رژیم در رسیدگی به صلاحیت وی برای تشکیل کابینه نسبت به تکرار انتخابات و کشیده شدن آن به دور چهارم ابراز نگرانی کرده بود.

بالاخره حدود یک سال بن‌بست سیاسی در دولت رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، و رقیبش بنی گانتس، در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که برای تشکیل دولت وحدت ملی به توافق رسیده‌اند. این دو اعلام کرده‌اند که برای مقابله با شیوع کرونا برای تشکیل دولتی اضطراری به توافق رسیده‌اند.

به گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی بر اساس این توافقنامه نتانیاهو، رهبر حزب راستگرای لیکود، به مدت یک سال و نیم نخست وزیری را بر عهده خواهد داشت و بعد از آن این سمت به بنی‌گانتس، رهبر ائتلاف چپ میانه آبی و سفید خواهد رسید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری