شما اینجا هستید
سیاسی » نمایندگان مجلس دهم نتوانستند نقشی در انجام وظیفه خود داشته باشند

احسن نیوز:

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به سقوط جایگاه مجلس شورای اسلامی در دوره دهم گفت: نمایندگان دوره دهم مجلس از جایگاه مجلس دفاع نکردند.

جلال جلالی زاده در گفت و گو با ایسنا، با بیان این‌که مجلس دهم در مجموع کارنامه مثبتی نداشت، اظهار کرد:نوع عملکرد مجلس موجب شد که جایگاه آن سقوط کند.مجلس نتوانست از حیثیت خودش دفاع کرده و به وظایف قانونی خود عمل کند. مجلس در حوادث پیش آمده و مسائل جامعه چه در بعد داخلی و چه خارجی نتوانست تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: جایگاه مجلس دهم نسبت به مجالس قبلی پایین آمد و نمایندگان نتوانستند نقشی در انجام وظیفه خود داشته باشند. به همین دلیل هم بسیاری از نمایندگان مجلس دهم در انتخابات مجلس یازدهم رای نیاوردند. مجلس در قانون اساسی وظیفه ی قانون گذاری و نظارت دارد اما در ۴ سال مجلس دهم خیلی از این مسائل به سایر نهادها از جمله مجمع تشخیص مصلحت واگذار شد. محافظه کاری و سکوت نمایندگان مجلس دهم موجب افت جایگاه این مجلس شد.نمایندگان از جایگاه مجلس دفاع نکردند. من نمره بیش از ۱۴ به عملکرد مجلس دهم نمی دهم.

این نمایینده پیشین مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان این که مجلس یازدهم با شرایط سخت و دشواری مواجه است افزود: از سوی برخی از نمایندگان وارد مجلس شدم که سابقه تند روی داشته و وعده های زیادی برای حل مشکلات اقتصادی و سیاسی دادند از سویی هم برخی نمایندگان برای اولین بار وارد مجلس شدند و با قوانین و آیین نامه های مجلس آشنایی ندارند و تا یکی دو سال اول نمی توانند کار آمد باشند.با توجه به اختلافات درونی جناح پیروز انتخابات برای تصاحب ریاست و هیات رئیسه مجلس یازدهم نمی توان خیلی از آن ها انتظار تاثیرگذاری در مسائل جامعه را داشت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری