شما اینجا هستید
فرهنگی » آشنایی با تحصیل در انگلستان

احسن نیوز:

دانشگاه‌های انگلستان، جزء بیشترین دانشگاه‌هایی هستند که در لیست رنکینگ ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اسامی دانشگاه‌های انگلستان نیز برای تمام دانشجویان و دانش آموزان دنیا نام‌هایی آشناست و هر شخص دانشجویی ممکن است به تحصیل در این دانشگاه‌ها بیاندیشد. قدمت دانشگاه‌های انگلستان نیز بسیار طولانی است و این خود نشان‌دهنده میزان اهمیت مردم این کشور به تحصیل و آموزش است. قطعاً اعزام دانشجو به انگلستان می‌تواند یک نقطه عطفی برای آن فرد در زندگی حرفه‌ایش تلقی شود؛ زیرا اعتبار مدارک اخذ شده از این دانشگاه‌ها بسیار بالاست و به همین خاطر در اقصی نقاط دنیا امکان کار و اشتغال را خواهد داشت. از جمله دانشگاه‌های معروف کشور انگلستان می‌توان از دانشگاه‌های ذیل نام برد:

این دانشگاه‌ها تنها بخشی از خیل عظیم دانشگاه‌های کشور انگلستان هستند که هر کدام از لحاظ رتبه علمی شرایط بسیار مناسبی دارد و بعضاً جزء ۱۰ دانشگاه برتر دنیا هستند مثل دانشگاه‌هایی چون آکسفورد و کمبریج. هر کدام از شهرهای انگلستان دارای دانشگاه‌ها و کالج‌های بسیاری است که این تنوع، دست متقاضیان را برای پذیرش از دانشگاه‌ها باز می‌گذارد اما طبیعتاً دانشگاه‌هایی با رتبه‌های بسیار بالا شرایط پذیرش بسیار سخت‌تری را به نسبت دانشگاه‌های دیگر دارد. رزومه علمی و معدل فرد به همراه اعتبار مدرک تحصیلی وی بسیار حائز اهمیت خواهد بود. مضاف بر این برای اعزام دانشجو به انگلستان مدارک مورد نیاز وی نیز بایستی کاملاً تکمیل‌ شده باشد.

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان شرایط رقابتی بسیار سخت و فشرده‌ای دارد به همین برای ورود به دانشگاه‌های دندانپزشکی فرد باید نمره بسیار بالایی داشته باشد. زمانی که دانشجو دوره‌های کامل دندانپزشکی را در انگلستان می‌گذرانند مدرکی که به‌ اختصار BDS نام دارد را اخذ می‌کند که با این مدرک می‌توان در بازار کار این کشور به کار پرداخت. دانشگاه‌ها و دانشکده‌هایی که دوره‌های دندانپزشکی در آن‌ها آموزش داده می‌شود شامل دانشگاه‌های ذیل می‌شود:

· دانشگاه داندی

· دانشگاه منچستر

· دانشگاه آبردین

· دانشگاه بیرمنگام

· کالج کینپ لندن

· دانشگاه مرکزی لنکشایر

· دانشگاه شفیلد

· دانشگاه کوئین مری

· دانشگاه پلیموت

· دانشگاه ملکه بلفاست

· دانشگاه لیورپول

· دانشگاه بریستول

· دانشگاه لیدز

. دانشگاه نیوکاسل

دوره دندانپزشکی در کشور انگلستان معمولا ۵ سال به طول می‌انجامد و در سال‌های ابتدایی اکثراً به آموزش مضامین اصلی دانش پزشکی می‌گذرد و دانشجو با مفاهیم مربوط به آناتومی، بیولوژی دهان و دندان، شیمی و فیزیولوژی آشنا می‌گردد. در سال دوم دانشجویان بیشتر به موضوعاتی چون پروتز و پریودنتیکس می‌پردازند. در سال سوم آموزش و تحصیل دندانپزشکی در مورد موضوعاتی مرتبط با دندانپزشکی به‌طور کاملاً تخصصی می‌پردازند. دانشجو در سال چهارم تحصیلی فرصت بیشتری برای ارتقاء مهارت‌های دندانپزشکی در انگلستان خواهد داشت.

همان‌طور که عنوان شد رقابت تحصیلی در خصوص دندانپزشکی انگلستان بسیار زیاد است. به همین خاطر برای ورود به دانشکده‌های دندانپزشکی این کشور متقاضی بایستی نمرات بالایی داشته باشند. دروسی که برای پذیرفته شدن در رشته‌هایی چون دندانپزشکی در انگلستان معیار و ملاک پذیرفته‌شدن هستند بیشتر دروس مربوط به شیمی و زیست‌شناسی هستند. دانشگاه‌هایی که در این خصوص افراد می‌توانند تحصیل دندانپزشکی را داشته باشند شامل دانشگاه‌های ذیل هستند:

برای تحصیل داروسازی در کشور انگلستان نیز نیاز به طی دوره‌های تحصیلی A LEVEL و یا foundation خواهد بود. این دوره‌های دانشجویان و دانش‌آموزان را آماده ورود به دانشگاه خواهد نمود. دوره A LEVEL برای افراد بالای ۱۵ سال مناسب خواهد بود و در این دوره دانش آموزان و دانشجویان ۳ الی ۴ درس را مطالعه می‌کنند و با توجه به نمره کسب‌شده آن‌ها شانس ورود به دانشگاه برایشان به‌مراتب بالاتر خواهد بود. ورود به این دوره منوط به کسب گواهینامه GCSE و پایان دوره تحصیلی سال دهم خواهد بود. افراد متقاضی ورود به دانشگاه باید پس از اخذ مدرک GCSE دوره‌های A LEVEL را با موفقیت پشت سر گذارند که این دوره دو سال کامل به طول خواهد انجامید. دوره‌های A LEVEL به‌صورت تخصصی گروه‌بندی می‌شوند و دانش آموزان بر اساس علاقه و توانایی‌هایشان وارد این دوره می‌شوند و دانش‌آموزانی که قصد تحصیل داروسازی در انگلستان را دارند با این دوره می‌توانند وارد دانشگاه‌های انگلستان شوند. دوره فاندیشنfundation نیز دوره‌ای تمام‌وقت برای دانشجویان است که دوره دبیرستان را پشت سر گذاشته‌اند. این دوره دانشجویان را برای ورود به دانشگاه در رشته‌های کارشناسی آماده می‌کند. حداقل سن مناسب برای ورود به این دوره‌ها ۱۷ سال کامل است و دانش‌آموزانی که هنوز دیپلم خود را دریافت ننموده‌اند بایستی به‌جای دیپلم یک سال دوره GCSE را طی نمایند. برای ورود به دوره FOUNDATION حداقل مدرک زبان مورد نیاز آیلتس ۴.۵ لازم است. با طی هر دو دوره می‌توان برای تحصیل داروسازی در انگلستان اقدام نمود. با این تفاوت که دوره‌های foundation یک‌ساله است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری