شما اینجا هستید
علمی » ابتلای ۱۵ نفر به کرونا به دلیل حضور در ختم مادربزرگ

احسن نیوز:

به نقل از مهر از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا، دکتر جلال کریمی افزود: در پی ابتلای یکی از شهروندان فسایی به کووید ۱۹ و با پیگیری اپیدمیولوژیست های معاونت بهداشت برای یافتن افراد مرتبط با این بیمار، ۱۴ نفر که با این بیمار در مراسم ختم مادر بزرگ وی ارتباط داشتند، شناسایی و مورد غربالگری کرونا و انجام تست قرار گرفتند که متأسفانه این ۱۴ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی تصریح کرد: غربالگری و بیماریابی از افرادی که دراینمراسم شرکت داشتند، توسط اپیدمیولوژیست های معاونت بهداشت ادامه دارد و ممکن است این تعداد در ساعات و روزهای آینده افزایش یابد، متأسفانه تعدادی از مبتلایان کودک و افرادی جزو گروههای پر خطر می‌باشند.

وی با هشدار در خصوص امکان بروز مجدد پیک بیماری در شهرستان فسا اظهار کرد: هنوز خطر بیماری کرونا رفع نشده است و شهرستان فسا، جز شهرهای زرد از نظر خطر شیوع بیماری کرونا محسوب می‌شود و در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان، ممکن است شاهد بروز مجدد پیک بیماری و ناگزیر از اعمال محدودیت‌های اجتماعی باشیم.

معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: برخی از شهروندان خطر بیماری کرونا را جدی نگرفته‌اند یا فکر می‌کنند با گرم شدن هوا این بیماری از بین رفته است و متأسفانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری