شما اینجا هستید
سیاسی » تشکر یک فعال سیاسی از مجلس دهم برای اصلاح یک قانون

احسن نیوز:

میرلوحی گفت: از مجلس دهم برای اصلاحیه قانون انتخابات باید تشکر کرد.

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ در  ارزیابی عملکرد مجلس دهم، از تصمیمات اخیر این مجلس در تصویب  دو اصلاحیه در مورد قانون انتخابات و نظارت استصوابی انجام  تشکر کرد .

این فعال سیاسی گفت: این دو مورد، موضوعات مهمی بود که امیدوارم شورای نگهبان هم آن را تایید کند. تقریبا یک هفته از عمر این مجلس  باقی مانده است و وارد فاز جمع‌بندی و خداحافظی خواهند شد؛ بعید می دانیم فرصت برای قانون گذاری داشته باشند.

وی در ارتباط با  کارهایی که مجلس دهم می توانست انجام دهد، اما فرصتش را از دست داد نیز گفت: این مجلس  در شرایط مهمی بر سر کار آمد مردم با شور و حضور حداکثری به لیست امید و این مجلس رای دادند. بعد از برجام و استقرار این مجلس امیدها زیاد بود. شعارهایی که این مجلس با آن به سر کار آمد حاکی از  امید و آرامش بود. معیشت مردم از مباحث دیگری بود که نمایندگان مجلس دهم بر آن تاکید داشتند. 

وی افزود: شاهد هستیم که در این سال‌ها کشور توانسته با تحریم ها مقابله کند و حتی در این حادثه اخیر کرونا هم توانست روی پای خود باشد، اما به نظر می رسد مجلس می توانست با هماهنگی دولت  تصمیمات دیگری بگیرد و جایگاه  خود را ترفیع دهد. 

میرلوحی گفت: فراکسیون امید می‌توانست با پشتوانه رایی که از مردم داشت در تصمیمات جدی تری در حوزه اقتصاد و فرهنگ و در مناسبات بین المللی و حفظ برجام کمک کند. همچنین در داخل نیز می‌توانست  قوی تر عمل  کند. برجام شرایط را خیلی عوض کرده بود، فضای بین المللی را تغییر داد و بر این اساس مجلس می‌توانست تصمیمات جدی تری را در مورد مسائل بین المللی و اقتصادی  تا قبل از خروج ترامپ از برجام بگیرد، اما فرصت سرمایه گذاری ها و خصوصی سازی ها  از دست رفت .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری