شما اینجا هستید
بین الملل » روسیه یک موشک مافوق‌ صوت جدید آزمایش کرد

احسن نیوز:

یک منبع خبری وابسته به مجموعه نظامی- صنعتی روسیه اعلام کرد، نیروی هوایی این کشور اخیرا اقدام به آزمایش یک موشک مافوق‌ صوت جدید مخصوص هواپیما کرده است.

به گزارش ایسنا، این منبع خبری به خبرگزاری تاس تصریح کرد، این موشک به صورت اختصاصی برای بمب‌افکن توپولوف مدل Tu-22M3M ساخته شده است.

منبع مذکور عنوان کرد: اخیرا یک موشک مافوق صوت جدید روی بمب‌افکن Tu-22M3 آزمایش شد. این موشک قرار است به مجموعه جنگ‌افزارهای بمب‌افکن به‌روزرسانی شده مدل Tu-22M3M به همراه تعدادی دیگر از جدیدترین تسلیحات ویژه جنگنده‌ها اضافه شود.

به گفته منبع مذکور، کار به روی این موشک جدید چند سال پیش شروع شد و انتظار می رود آزمایشات آن همزمان با کار به روی بمب‌افکن به روزرسانی شده Tu-22M3M تکمیل شود.

او تصریح کرد که این موشک متعلق به سری موشکهای X-32 نیست و کاملا با آنها متفاوت است. او مشخصه‌های این موشک جدید را ذکر نکرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، اظهارات این منبع خبری به صورت رسمی تایید نشده است.

پیشتر صنایع نظامی روسیه اقدام به توسعه و تولید دو نوع موشک مافوق صوت دیگر مخصوص هواپیما کرده بودند.

موشک موسوم به “کینژال” جدیدترین مورد از موشکهای مافوق صوت روسیه است که مخصوص جنگنده MiG-31K طراحی شده است. بر اساس گزارش رسانه‌ها، موشک کینژال نسخه هوابرد سیستم موشکی تاکتیکی “اسکندر” است. همچنین روسیه یک موشک مافوق صوت دیگر نیز برای جنگنده نسل پنجمی Su-57 توسعه داده است اما هنوز نام و مشخصه های این موشک مشخص نشده است.

بمب‌افکن مافوق صوت Tu-22M3M یک نسخه به‌روزرسانی شده از سری بمب‌افکن Tu-22M3 است که پتانسیل رزمی آن تقویت شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری